Kolejny sukces jastrzębskich uczniów

fot. pixabay

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. H. Jordana oraz Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego znaleźli się w gronie laureatów prestiżowego konkursu „Projektanci Edukacji”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Ich projekty zostały nagrodzone grantami finansowymi, które zgodnie z potrzebami dzieci i młodzieży, będą przeznaczone na zakup materiałów oraz realizację projektów.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 zgłosili projekt gry komputerowej „imagine: void” o charakterze edukacyjno-społecznym. Ich celem jest zwrócenie uwagi na szerzący się problem depresji. Grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej nr 20 to uczniowie z najmłodszej kategorii wiekowej. Zgłoszony przez nich projekt nosi nazwę „Wydrukuj marzenia” i ma na celu wdrożenie elementów druku 3D w edukacji wczesnoszkolnej.

Pomysły uczniów z Jastrzębia-Zdroju są wśród 60 projektów nagrodzonych przez jury w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji” organizowanego corocznie przez wydawnictwo Nowa Era. Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz średnich, którzy chcą realizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.

W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z 457 szkół. Dodatkowe 15 grantów powędruje do uczniowskich grup projektowych, które wygrały w ogólnopolskim głosowaniu internautów – oddano w nim prawie 130 tysięcy głosów! Łączna pula nagród finansowych w pierwszym etapie wyniosła 75 000 zł. (źródło: PRart Media)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?