Kolejny sukces ucznia “Sobieskiego”

Kolejny duży sukces odniósł uczeń klasy czwartej Technikum nr 4 w Zespole Szkół Nr 6 w zawodzie technik mechatronik – Mateusz Wawrzyniak.

fot. ZS Nr 6

Do uzyskanych w poprzednim roku tytułów finalisty XXII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA” (najlepszy wynik w Polsce w kategorii elektrotechnika) oraz XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej pod patronatem AGH w kategorii mechatronika, tym razem dołożył awans do finału XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W finale olimpiady, który zostanie rozegrany 17 kwietnia 2021 roku w Warszawie, wystąpi w gronie 18 finalistów rywalizujących w grupie elektryczno-elektronicznej. Awans do finału Mateusz uzyskał po zawodach okręgowych w Bielsku-Białej, w których Zespół Szkół Nr 6 reprezentowało jeszcze 3 innych uczniów (również z klas o profilu technik mechatronik): Kacper Dalach, Adam Sułkowski i Oskar Kleta.

Warto dodać, że Mateusz ma jeszcze bardzo duże szanse na awans do finału zarówno tegorocznej „EUROELEKTRY” (zawody okręgowe rozegrano w Katowicach 11 marca 2021 roku), jak i OWEiE AGH (eliminacje II stopnia rozgrywane są 12 marca 2021 roku).

Z powodzeniem Mateusz startuje również w Olimpiadzie Fizycznej i Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. (źródło: ZS Nr 6)

Wpisy na temat “Kolejny sukces ucznia “Sobieskiego””

  1. Moje szczere gratulacje być dobrym w nauce a jak rozumiem później w pracy i robienie tego co z pewnością cieszy i to jest najlepsze robisz to co lubisz i jeszcze za to płacą życzę dalej samych sukcesów i kłaniam się nisko

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny