“Konieczne wstrzymanie odwiedzin”

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, iż od czwartku, 8 października wstrzymane zostają odwiedziny w Zakładach Opieki Długoterminowej znajdujących się przy ul. Krasickiego na Przyjaźni.

W związku z nasilającą się liczbą zachorowań wywołanych przez koronawirus SARS COV-2 konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności i wstrzymanie odwiedzin w Zakładach Opieki Długoterminowej. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od dnia 8 października do odwołania dyrekcja wprowadza całkowity zakaz odwiedzin pacjentów – informują władze placówki.

Źródło: WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

 1. Do obywatel: chlopie bo inaczej nieda sie ciebie nazwac to jest wirus zaraza a gdzie setki zmarlych niemowiac o tysiacach. Hiszpanka to byl wirus a to jest pierd poczekaj jak ludzie beda miec klopoty z plucami przez te maseczki i tez powiedza ze to jest smieszny korona wirus

 2. Podsumowanie statystyk infekcji grypowych w sezonie 2018/2019
  29.07.2019

  Według najnowszych statystyk w tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarło w Polsce 150 osób – to najwięcej zgonów od 5 lat. Jednocześnie spadła liczba zachorowań na grypę. Wyższa śmiertelność wynika przede wszystkim z faktu, że za większość przypadków zachorowań odpowiada wirus A/H1N1, który niesie za sobą ryzyko bardzo groźnych powikłań. Tylko w lipcu (do 22.07) odnotowano 105 951 zachorowań, a hospitalizacji wymagało 296 osób.

  Według danych NIZP-PZH w sezonie jesienno-zimowym (1.09.2018-22.07.2019) na grypę i choroby grypopodobne zachorowało aż 4 491 879 osób, co oznacza 15% mniej zachorowań niż w analogicznym sezonie roku poprzedniego. O ciężkim przebiegu grypy w tym sezonie świadczy fakt, iż mimo zmniejszonej o 6% liczbie hospitalizacji (17 118) w porównaniu do ubiegłego sezonu, odnotowano wyższą liczbę zgonów z powodu grypy i jej powikłań – 150, to ponad 100 osób więcej niż w sezonie 2017/2018.

  W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, w którym dominował wirus B, obecnie za 77,5% przypadków zachorowań odpowiada wirus A/H1N1, za 4,3% wirus A/H3N2 (17,1% wirus A nieoznaczony), a tylko za 1,1% wirus B. Zmienność typów wirusa grypy to jedna z jego najważniejszych cech. Ciężki przebieg choroby wywołany A/H1N1 i związane z tym powikłania doprowadziły do wzrostu śmiertelności z powodu grypy w Polsce.

 3. Przecież Pani Prezydent powiedziała, że Jastrzębie jest wolne od koronawirusa, odwołała wymazobus testy przestano robić górnikom. Jastrzębie zieloną wyspą to po co ten sprzęt

 4. Zaraz się zacznie u nas powinni zacząc karać osoby które nie noszą maseczek tam gdzie jest wymnagane! Dosyć pobłazliwości bo człowkea ten wirus pogrąży

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny