“Korona”: 81 mandatów i 9 wniosków do sądu

Policjanci będą przede wszystkim tam, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób

Tylko w miniony weekend mundurowi w Jastrzębiu-Zdroju podjęli 105 interwencji związanych z naruszeniem aktualnie obowiązujących przepisów, głównie nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania twarzy. Interwencje zakończyły się łącznie 57 pouczeniami, 81 mandatami karnymi oraz 9 wnioskami do sądu.

„Miejmy na uwadze powagę sytuacji i stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób chronimy siebie i innych. Lekceważenie zaleceń może zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu! W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych” – apelują jastrzębscy stróże prawa.

„Policjanci będą przede wszystkim tam, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób. Funkcjonariusze są zobligowani do reagowania na przypadki naruszenia prawa. Wszystko w związku z rosnącą ilością zakażeń oraz w trosce o zdrowie i życie mieszkańców” – dodają na koniec. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Do ANONIM14 PAŹDZIERNIKA 2020 AT 11:59 . To zpowodu smogu maja problemy z sercem i układem krążenia. Dziś pokazywali program w TV, ze specjaliści z Norwegii i Belgii i Francji przeprowadzali badani w Rybniku i przebadali dzieci pod kątem wpływu smogu na organizm i wykryli, że maja w moczu dzieci wykryto bardzo wysokie stężenie “czarnego węgla” (nazywanego również sadzą), czyli rakotwórczej substancji, która powstaje przy niekompletnym spalaniu paliw kopalnych, biopaliw i biomasy.stężenie “czarnego węgla” było u polskich dzieci nawet dziewięciokrotnie wyższe niż u dzieci z Francji. epidemiolog prof. Tim Nawrot, powiedział,że “Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem” To jest duży problem,że ludzie umierają z powodu smogu w Polsce i chorują na nowotwory i stwierdzili też że dzieic mają nowotwory mózgu!! Zaraz się u nas zacznie kopcenie i do tego wirus i wielu nie bedzie mogło dychać szczególnie tych uczuleniowców i astmatyków!

 2. Profesor Szczelilk który wczoraj mówił w telewizji o covid że jest to choroba bardzo podstępna z którą nie mieli do czynienia i niby te osoby które są zarażone czy są w szpitalu niby jak się z nimi rozmawia to ktoś by powiedział że co im dolega normalnie rozmawiają niby się dobrze nie źle się czują.ale kiedy robią im badania to parametry są bardzo złe już nie mówiąc o tym o uszkodzeniu narządów. Więc bardzo prosił ludzi o zachowanie się odpowiedzialnie i stosowania do zaleceń

 3. Oglądajcie dalej telewizję to wam całkiem mózg wypierze. Zakażenie sars cov 2 nie jest takie straszne. Sam przeszedłem i żyję i się dobrze mam. Grypę gorzej nie raz przechodziłem.

  1. Do YHM. Na takich głupców nie ma rady. Jak ktoś patrzy tylko na swój kinol a innych ludzi ma głęboko w poważaniu! To,że ty akurat przeszedłeś łagodnie,to nie znaczy , że ktoś też tak będzie przechodził! Trzeba patrzeć an osoby starsze dziadków, babcie, rodziców! Teraz też umarł młody nauczyciel 33 lata i 44 nie mieli innych chorób! Więc nie każdy miał tyle szczęścia co ty, co nie znaczy,że nie zachorujesz jeszcze raz bo skoro łagodnie przechodziłeś, to mogłeś nie nabyć odporności i możesz ponownie się wirusem zarazić. Więc nie bądź taki hej do przodu. Wile osób leży pod respiratorami a przy grypie się pod nimi nie leży!!!! Więc uważaj bo możesz się jeszcze zdziwić, jak cię dopadnie i wtedy nie będziesz może nawet miał siły tu napisać. Żal mi takich osób myślących, co nie znają się na medycynie,ale robią się specjalistami.

   1. głupich jak Ty też nie brakuje.
    To co piszesz to jakieś totalne brednie. Łatwiej umrzeć na grypę niż tą pseudo “chorobę”. Zdejmij maskę bo chyba Ci już tlenu brakło i myślenie się wyłączyło.

    1. Takie osoby jak ty z płaskomózgiem to potrafią brednie pisać. Poczekaj jak ci telenu braknie i miejsca pod respiratorem przewważnie życie kara takich głupich ludzi aby coś się nauczyli. Bo głupotą musi doświadczyć na sobie boleśnie swojej głupoty. Prof .Simon powiedział,że jest obecnie leczonych dwóch koronasceptyków. To sa młode osoby jeden z nich w stanie cięzkim a drugi na granicy śmierci. JUż wierzą w koronawirusa.
     To tym, którzy lekceważą epidemię, nie noszą masek i wyzywają nas, zawdzięczamy tę sytuację.. Jak można mieć dostęp do internetu, do informacji od specjalistów, do naukowców, a mimo to stwierdzać, że „nie wierzy się w wirusa”? Fakt, nie trzeba w niego wierzyć, bo można go zobaczyć na własnej skórze i leżeniu w szpitalu .To właśnie dzięki ludziom, którzy nie noszą masek i do tego nas obrażają, mamy taką sytuację.W tym tempie i przy lekceważeniu wszystkich obostrzeń zmierzamy do czerwonej strefy w całym kraju – mówi lekarz”.”Jeżeli zatem jesteś antycovidowcem, koronasceptykiem, „wyłączyłeś telewizor i włączyłeś myślenie” to życzę ci dużo szczęścia, bo będziesz go potrzebował w najbliższym czasie. Aha, wyrzuć też smartfon i komputer, bo i tak nie umiesz z nich korzystać.”

     1. Włodzimierzu. Oglądasz tych których chcą pokazać. Ci co mówią prawdę cenzurują, lekarzy zawieszają. Jeżeli chodzi o maseczki to one nie wszystkie spełniają wymogi, chyba nawet w 90 procentach. Poza tym ich noszenie ma być jednorazowe. Tzn, że jak wracasz ze sklepu do domu to powinieneś je utylizować! Wniesienie takiej maseczki z przyczepionymi wszystkimi wirusami, bakteriami w tym COVID narażają Cię na zakażenie. Dziennie takich maseczek musisz zużyć ok. 5-10. Robisz tak? Nie odpowiadaj, na forum pewnie skłamiesz. To tylko dla Twojej wiedzy. Bamboszki swojego czasu obowiązkowe w szpitalach też miały być obowiązkowe, do czasu gdy ktoś nie zabrał ich ze szpitala z wszystkimi cholerstwami do domu i się badziewiem zaraził. Tak samo działają maseczki. Wciągasz powietrze z wszystkimi zarazami i przynosisz je na maseczce do domu. Gratuluję myślenia. Albo wirus jest groźny i zwykłe maseczki nic tu nie pomogą albo zwykłe maseczki powstrzymują takiego bakcyla o to oznacza, że wcale nie jest taki groźny. Proszę się zdecydować. A tak nawiasem kto się przezywa sam się tak nazywa. A może jesteś taki gieroj gdy piszesz anonimowo, bo na ulicy za takie coś pewnie byś oberwał i uciekł z płaczem do mamusi.

   2. Mi żal ludzi którzy wierzą w to co pokazują w “jedynych prawdziwych mediach”. Są lekarze, którzy mają doskonałą wiedzę i wykształcenie ale się nie odezwą, bo…są zawieszani w prawach lekarskich za to, że mówią to co nie jest na rękę rządzącym. Masz swój rozum i rób co chcesz ale nie zmuszajcie innych do tego czego nie chcą. Na temat maseczek sam minister zdrowia wypowiadał się negatywnie ale jak weszły obostrzenia to musiał gadać co mu kazali. Więc nie powtarzaj tego co inni każą. Ty wierzysz w swoje ja wierzę w lekarzy którzy maja fachową wiedzę, wykształcenie i maja inne zdanie niż ty. Każdy ma do tego prawo, nie narzucajcie swoich poglądów innym.

   3. Właśnie pokazałeś że jesteś specjalistą od medycyny. Ci ludzie też by poumierali gdyby dostali zapalenia płuc po grypie. Słuchaj dalej tych głupot. Zdrowia życzę i myślenia.

 4. Niech policja zacznie chodzić do kościoła i zobaczysz że tam wszyscy stoją w maseczkach lub przed kościołem. Tak samo jak w sklepach czy galeriach.

 5. Do obywatela. Nie wyzywaj innych od baranów. To tylko świadczy o Tobie. Ustawa o chorobach zakaźnych dot. osób chorych więc wara od zdrowych ze zmuszaniem do noszenia maseczek i innych przepisów, których pomysłodawcy sami nie respektują.

  1. Jestem za wypowiedzią obywatel. Bo jak nazwac takich jak ty jak nie baranami. Skąd wiesz że nie masz wirusa w sobie tylko nie masz o0bjawów w tym czasie co akurat idziesz bez maseczki. Pacanie!!!!!!! Uważaj aby cuię ta zakaźna choroba nie dopadła i aby były miejsca w szpitalu. Najgorsze sa osoby co mają mózgi wyprane i myślą że ich nic nie dosięgnie.

   1. To o Tobie świadczy jakich słów używasz. Nie przyszło Ci do głowy , że miałem wynik pozytywny. Większość z nas pewno go już przechodziła i co? A ile wyników pozytywnych było, jest i będzie i ile z tego ma powikłania. Myślenie nie boli i po to masz rozumek żeby z niego korzystać.

    1. Anonimie, nie miej tyle optymizmu, bo nie wiesz, jakie szkody mógł wirus wyrządzić w twoich narządach. Możesz dowiedzieć się za jakiś czas. Na Śląsku zaczynają badać osoby, co przeszły covid i jakie skutki po przechorowaniu mają w swoim organiźmie. Wiadomo,że takie badania robili w innych krajach i sa nieciekawe, bo wiele osób ma już płuca uszkodzone. Więc ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Bo jak na razie widać,że rozumek już też szwankuje.

     1. Może szwankuje tym co we wszystko wierzą naiwnie. Nie wyzywaj. Każdy kto chce nosić niech nosi kto nie chce niech nie zmuszają. Pierwsze trzeba badać organy przed zakażeniem i po. Wtedy będziesz miał porównanie. Ale badanie tych zakażonych to do czego porównują. Idź do szpitala i jakie badania Ci zrobia? Nie ma pieniędzy na leczenie a badania robią? Czemu większość chodzi prywatnie? A skąd te alarmy lekarzy, że ludzie przychodzą w późnym stadium rakowym? Bo nie ma dostępu do lekarzy i nie robią badań profilaktycznych. Rozmawiałem z lekarzem, który robi kontrolne badania EKG. Był w szoku, że tak młodzi ludzie mają takie wady serca.

  1. Nawet pały nie dzialają mi tak na nerwy jak ty, tępy zomowcu!
   Oni mają polecenie, którego NIE MUSZĄ zastosiwać (wiem z pierwszej ręki), mogą pouczyć. To przydupasy i służbiści wlepiają te bezprawne mandaty… jak to się mówi: karma wraca.

 6. Brawo!!! Dosyć tego aby inni soie stosowali do zaleceń a reszta barnów sobie kpiłą! Jak dostanie jeden z drugim po keiszeni to może rozum na miejsce wróci! .

   1. Dokładnie. Szukajcie porozumienia z policjantami. Oni też są ludźmi i wiedzą, że cała ta pandemia to gigantyczna ściema… (oczywiście nie wszyscy. Są młotki tak jak tu na forum).

    1. Obywatel, tobie chyba koronawirus przeżarł mózg. Zobacz 3000 ludzi od początku roku umarło z koronawirusem co nie oznacza, że przez koronawirusa…Dla porównania na grypę umiera rocznie kilkanaście tysięcy…i jakoś w poprzednich latach nikt nas do maseczek nie zmuszał…

     1. Miro, obywatel dobrze napisał a twój mózg to nawet koronawirus nie musiał przeżreć, bo bez tego masz wypalony. Powinniśmy się cieszyć, że w Polsce jeszcze tylu nie umarło w porównaniu jak w innych krajach, gdzie poumierało tysiące ludzi np. w Anglii juz do tej pory zmarło 41 tys ludzi ! Już nie mówiąc że na świcie jest ponad 1 mil. zgonów,więc nie piernicz tu głodnych kawałków. Najgorzej mieć do czynienia z takimi tłukami nierozumnym.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny