Kościoły dopasowały się…

fot. Parafia pw. św. Brata Alberta przy ul. Wielkopolskiej

Nie wiemy, czy wszystkie, ale część jastrzębskich kościołów dopasowała się do panujących obostrzeń sanitarnych, o czym mogliśmy przekonać się w ostatnią niedzielę, czyli 28 marca. I tak w parafii pw. św. Brata Alberta przy ulicy Wielkopolskiej – za zewnątrz, pod kościołem – wystawiono krzesła, aby wierni mogli uczestniczyć w nabożeństwie, ale niekoniecznie „w murach” samej świątyni. Podobne rozwiązania – choćby w jednym z kościołów na osiedlu Barbary – polegały na odpowiednim nagłośnieniu mszy świętej, co także miało zachęcić do pozostania na zewnątrz.

Co czeka nas w najbliższym tygodniu?

„Zaniechamy urządzania procesji rezurekcyjnej, ze względu na trudności w zachowaniu dystansu między wiernymi, którego domagają się wymogi sanitarne. Z tych samych względów nie organizujemy tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Należy natomiast zachęcić wiernych, aby przed śniadaniem wielkanocnym, spożywanym w rodzinnej wspólnocie, uczestniczyli w uroczystym błogosławieństwie, które poprowadzi ojciec rodziny lub inna osoba. Tekst błogosławieństwa należy umieścić na stronie internetowej parafii lub w drukowanej formie wyłożyć w kościołach” – czytamy na stronie archidiecezji katowickiej.

 1. LUDZIE opamiętajcie się wreszcie.Przestańcie już pluć na kościoły.Widzisz tłok to nie wchodz.Jesli nie chodzisz do kościoła to dlaczego zabierasz głos. Pozwólcie każdemu wierzyć w co chce.Nie wierzysz w nic to twoja sprawa.Skończcie już bo to nie tylko jest przykre ale niebezpieczne.DLA KATOLIKÓW ROZPOCZĄŁ SIĘ WIELKI TYDZIEŃ,CZAS REFLEKSJI I SKUPIENIA.POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

 2. Ludzie opamiętajcie się…..już całkowicie się Wam w d..uxxp/skxxach poprzewracało z dobrobytu??
  Czemu przeszkadza Wam w co kto wierzy ?? Zajmijcie się swoimi osobami.
  Plujecie na wszystkich i wszystko, a sami robicie syf w koło siebie.
  Ile to już cywilizacji upadło w podobny sposób ?? Historia niczego nie uczy tych laików ??

 3. Przyjrzyjcie się innym kościołom i religiom w Jastrzębiu. Jest ich sporo, a skamle tylko jeden. Popatrzcie uważnie, funkcjonują nadal, pomimo że budynki są puste. Nie zabrakło u nich żadnego nabożeństwa. Idzie, idzie. Na tacę fizycznie nie trzeba dać, są przelewy. Jednak kasa KK opiera się na tych którzy nie mają kont, lub nie umieją ich obsługiwać. Tylko bezmózgowiec wierzy że w kościele się nie zarazi wirusem. Przykładów chorych księży nie muszę podawać, codziennie takie wiadomości się pojawiają.

 4. Lili.
  Tak jestem katolikiem i tego się nie wypieram ,szanuje siebie bo wiem co jestem warta i szanuje innych ludzi ,obojętnie jakiej są wiary do As i innych lewaków plujecie jadem na co się da ,szanuj siebie i swoją rodzinę szczególnie teraz w czasie zarazy ,niesiesz nienawiść ,pogardę do wszystkiego co cię otacza ,pozdrawiam tych co plują jadem ,i życzę zdrowia i miłych świat .

  1. A co ma wspólnego Bóg z jakąkolwiek instytucją ? NIC!. Kościół katolicki nie potrafi nawet funkcjonować w zgodzie z biblią a co dopiero z… Bogiem.

 5. Lili.
  Do Eusebio kościoły były wcześniej postawione niż ty kupiłeś mieszkanie ,miejsca zamieszkania nie zmienisz bo masz kredyt i będziesz musiał patrzeć jak ptak ze swojego balkonu jak ludzie idą do kościoła .Masz wolny wybór nie musisz oglądać TVP możesz oglądać lewacka TVN
  I o co ci chodzi ?

  1. odczep sie od tvn i zajmij zaklamaną kurwizją, przekretami rydzyka i oblesnymi panami w czarnych sukienkch ktorzy czesto sa pedofilami, na kazdym kroku bezkarny kosciol katolicki sie panoszy i jest ponad prawem

 6. Co tym lewakom przeszkadzają kościoły? W ostatnich swoich godzinach i tak będą skamleć o ostatnią posługę.

  1. argument typowego katolika ktory pozjadal wszytkie rozumy, zacznijcie moze od swojego postępowania i waszych zdemoralizowanych ksiezy, nie potrzebujemy szamanow na ostatnia posluge.

 7. Lili.
  Wyjącym wyjcem to jesteś ty ,mogłeś nie kupować mieszkania blisko kościoła ,
  Nie podoba ci się wyprowadzka pod las ! Żylak to już dawno ci pękł ,mroczno gadasz .

  1. Jak człowiek kupował mieszkanie, to kościołów tyle nie było, czemu kościoły nie mogą być pod lasem tylko w centrum między blokami, dzwony, głośniki – dyskoteka. Żylaki ( na mózgu) to mają ci, co w tych ciężkich czasach łażą do kościoła, jak prawie co dzień w tvpis są msze.

 8. Praktykujący Szyita

  Nie życzę sobie aby jakieś wyjce kościelne wyły mi pod oknami. Wybudowaliśmy ludziom na łbach kościół to tam sobie w nim siedźcie i wyjcie sobie do zes…. aż wam żylaki popękają.

 9. Edek.
  O! Ktoś troskliwy zrobił zdjęcie i przesłał do gazety ,jak jesteś taki troskliwy to przyjdź pod sklep spożywczy na ul.wielkopolskiej ,rano i zobaczysz zgromadzenie ludzi pijących niebieski płyn ,nie mają maseczek i piją z jednej flachy ,tak się dzieje od lat .Z tego sklepu powinien zniknąć alkohol i piwo ,alkohol sprzedawany jest ludziom nietrzeźwym ,może władze tym się zainteresują .

 10. Prosze można , można dostosowac się do obostrzeń a nie jak wcześniej było wiecej ludzi niż powinno w kościołach być.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny