„Koszenie trawników budzi wiele emocji”

Czy zbyt późne pierwsze koszenie – jak przekonuje w swojej interpelacji radny Tadeusz Sławik – powoduje ogromny wzrost trawy i degradację trawników?

fot. archiwum

„W ostatnich latach wiosenne koszenie trawników miejskich budzi wiele emocji, przede wszystkim z uwagi na zmieniające się warunki klimatyczne. Zwolennicy wczesnego koszenia powołują się na bezpieczeństwo ruchu na drogach i chodnikach, przeciwnicy zaś argumenty znajdują w ekologii. Niewątpliwie racje należy przyznać obu stronom, bo zarówno aspekt ekologiczny, jak i bezpieczeństwa naszych mieszkańców jest ważny. Dlatego też podejmując decyzje o przystąpieniu do koszenia traw na terenach gminnych kierujemy się dobrem ogółu” – odpowiada jastrzębski magistrat.

„W umowach zawartych na letnie i zimowe utrzymania miasta na lata 2020-2023 koszenie traw przewidzieliśmy do czterech razy w sezonie letnim, to jest na przełomie miesięcy: kwiecień/maj, czerwiec/lipiec, sierpień/wrzesień oraz październik/listopad” – dowiadujemy się.

„Zdarza się, że koszenie w różnych częściach miasta rozpoczyna się w różnych terminach, z uwagi na nierówny wzrost trawy. Nie bez znaczenia dla rozpoczęcia prac porządkowych mają również warunki atmosferyczne, co było szczególnie widoczne w roku bieżącym (…) Pomimo zaangażowania się firm działających na zlecenie miasta wykaszanie całego terenu miejskiego wymagało czasu” – pada na koniec.

  1. Czym wyższa trawa tym lepiej dla ziemi. To wie każdy rozumny człowiek. Widać że radny Tadeusz Sławik, tego nie wie. Dlatego uważa że ma obowiązek zabrania głosu.
    Trawa chroni ziemię przed wysuszeniem. Woda zgromadzona w ziemi potrzebna jest wszystkiemu co żyje. Krótka trawa, przycięta na 1 cm od ziemi doprowadza do degradacji naszej przyrody.
    Proponuję, aby radny Tadeusz Sławik odszedł Rady Miasta bo nie wykazuje się wiedzą i inteligencją.
    To łatwo zrobić. Wystarczy zebrać podpisy pod wnioskiem o jego odwołanie. Namawiam do tego. Kilka takich odwołań i będziemy mieć radnych myślących. Starających się o nasze dobro a nie zabawianiem się w jakąś durną politykę.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry