“Kruszynie” grozi paraliż…

Beata Maksymow

Beata Maksymow-Wendt zakończyła sportową karierę wiele lat temu, jednak po dziś dzień pozostaje jednym z symboli jastrzębskiego sportu. Tymczasem dotarły do nas bardzo niepokojące informacje o stanie zdrowia popularnej “Kruszyny”. Maksymow ma ogromne problemy z kręgosłupem (zmiażdżone cztery kręgi) i – jeśli nie przejdzie kosztownej operacji – grozi jej paraliż…

Walcząca w najcięższych kategoriach wagowych judoczka Beata Maksymow to dwukrotna mistrzyni świata (1993, 1999), trzykrotna mistrzyni Europy (1986, 1991, 1997) oraz piąta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie i Atlancie (wtedy uznano te wyniki za porażkę!). “Kruszyna” jest wychowanką sekcji judo GKS Jastrzębie i ma za sobą także starty w barwach KJ Koka. Jej wizerunek po dziś dzień zdobi treningową salę klubu prowadzonego obecnie przez Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego.

Jak dowiadujemy się z portalu SiePomaga.pl, koszt operacji (nie wiadomo, czy jedna wystarczy) to około 50 tys. zł. Dawna olimpijka nie dysponuje takimi środkami i nie obejmuje jej też “emerytura olimpijska” dla medalistów igrzysk. Jak wiadomo, po zakończeniu kariery sportowej Maksymow podjęła “normalne” zatrudnienie w Zakładzie Karnym w Szerokiej.

Cytaty z SiePomaga.pl:
“Wydawała się być nie do pokonania, aż do tego dnia, kiedy ból kręgosłupa był już nie do wytrzymania. Beata ma zmiażdżone cztery kręgi, jeśli szybko nie przejdzie operacji, grozi jej paraliż… Dla kobiety, która całe życie była aktywna, uprawiała sport, wizja tak poważnej niepełnosprawności brzmi jak wyrok.”
“Beata jak najszybciej powinna przejść operację, dzięki której poczuje się bezpieczna. Tylko operacja kręgosłupa, być może nawet dwie to koszto ponad 50 tysięcy złotych. Czekają ją jeszcze godziny rehabilitacji, kolejna operacja tym razem kolan, wszystko po to, by była mistrzyni świata mogła spokojnie i stabilnie stać na własnych nogach. Dziś nie jest już prawie w stanie chodzić, musi liczyć na Waszą pomoc, by poczuć, że może być niezależną, sprawną kobietą. Pomóż wygrać tę najważniejszą walkę – walkę o zdrowie!”

Zbiórka na rzecz operacji Beaty Maksymow >>

Komentarze

Wpisy na temat ““Kruszynie” grozi paraliż…”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny