Krzyżówka nasączona… narkotykami?

Tylko w ciągu jednego dnia w dwóch jednostkach penitencjarnych okręgu katowickiego funkcjonariusze udaremnili próby przemytu środków psychoaktywnych. Były ukryte w korespondencji .

Środkami odurzającymi nasączane są kartki papieru czy na przykład popularne krzyżówki przekazywane osadzonym

We wtorek, 3 listopada, w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju funkcjonariusze poddali kontroli na obecność środków psychoaktywnych korespondencję skierowaną do skazanego. Ich podejrzenia okazały się słuszne, kartki były nasączone substancją narkotyczną – katynonem. W tym samym dniu kontrola korespondencji kierowanej do innego osadzonego, w Zakładzie Karnym w Cieszynie, ujawniła dwa woreczki zawierające pochodne amfetaminy. W obu przypadkach sprawy bada już policja.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Służby Więziennej w województwie śląskim już kilkadziesiąt razy udaremnili próbę przemytu przedmiotów niedozwolonych na teren więzienia. Narkotyki, telefony komórkowe czy inne niedozwolone przedmioty ukrywane są w korespondencji i paczkach odzieżowych kierowanych do skazanych, środkami odurzającymi nasączane są kartki papieru czy na przykład popularne krzyżówki. Bywają też próby przeniesienia narkotyków przez osoby odwiedzające więźniów. (źródło: OISW Katowice)

Wpisy na temat “Krzyżówka nasączona… narkotykami?”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis