Kto posprząta górę śmieci?

Gromadzenia odpadów na posesji przy ulicy ks. Płonki – właśnie tego dotyczyła niedawna interpelacja radnego Franciszka Franka. „Posesja znajduje się bezpośrednio przy pobliskiej parafii, jak również sąsiadów, którzy ze swoich okien i podwórka patrzą na zgromadzone worki, reklamówki, wraki samochodów, które stoją nawet w pasie drogi. Temat władzom miasta jest znany od kilku lat. Interwencje Straży Miejskiej nie przyniosły dotychczas żadnego efektu. Jak długo sąsiedzi mają patrzeć na taki bałagan i bezczynność władz?” – dopytywał miejski rajca.

fot. pixabay

Co na to jastrzębski magistrat?

„Teren tej nieruchomości został posprzątany przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój w grudniu 2012 roku. W ramach wykonania zastępczego zostały usunięte z terenu nieruchomości zgromadzone tam odpady komunalne i odpady inne niż komunalne (…) Obecnie nieruchomość jest niezamieszkana, a jej właściciele zmarli” – odpowiada wiceprezydent Robert Cichowicz.

„Opisany przez Pana problem jest skomplikowany pod względem prawnym oraz społecznym i w związku z powyższym podjęcie działań zmierzających do usunięcia nagromadzonych tam odpadów wymaga czasu oraz ścisłej współpracy wielu podmiotów – między innymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego” – zauważa urzędnik.

„Jednym z rozwiązań problemu jest wszczęcie z urzędu kolejnego postępowania administracyjnego o usunięcie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania. Jeżeli posiadacz odpadów nie wywiąże się z tego obowiązku, przeprowadzane powinno zostać wykonanie zastępcze, związane z nakładem kilkudziesięciu tysięcy złotych, które następnie trzeba wyegzekwować od posiadacza odpadów. Innym rozwiązaniem jest doraźna pomoc w uprzątnięciu odpadów poprzez lokalne działania społeczne. Urząd Miasta ze swojej strony jest gotowy na wspieranie wszelkich działań prawnych i organizacyjnych w tej sprawie” – pada w odpowiedzi na interpelację.

Wpisy na temat “Kto posprząta górę śmieci?”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry