Kto sprzedał alkohol 15-latce?!

fot. pixabay

Niedawno patrol Straży Miejskiej zauważył dwie młode dziewczyny. Jedna z nich przewracała się, a druga pomagała jej wstać. Szybko okazało się, że nastolatka jest w stanie upojenia alkoholowego. Dzięki koleżance ustalono tożsamość nietrzeźwej. Z jej relacji wynikało, że pijana 15-latka próbowała wrócić do domu, a ona chciała jej pomóc. Ze względu na stan upojenia alkoholowego nie udało się ustalić, w jakich okolicznościach i z kim nieletnia piła alkohol. Dalsze wyjaśnienia w tej sprawie będzie prowadzić policja.

„Spożywanie alkoholu przed ukończeniem 18-roku życia jest traktowane jako zjawisko demoralizacyjne. W przypadku, gdy jest ono regularne i nagminne, to sprawą takiego nieletniego może zająć się sąd rodzinny” – przypominają strażnicy miejscy.

„Należy też przestrzec osoby dorosłe, które namawiają nieletnich do spożywania alkoholu, częstują ich i piją razem z nimi, nakłaniają bądź go dostarczają. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Za sprzedaż alkoholu nieletnim również przewidziana jest odpowiedzialność karna” – pada na koniec. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Nikt jej nie musiał sprzedać. Wystarczy że ktoś ja poczęstował a takiej młodej to nie trzeba dużo aby sie upić. No cóż każdy z nas był młody i pewnie też spróbował alkoholu. Nie pochwalę tego co zrobiła ale stało się i dziewczyna i rodzina będzie miała nauczkę i problemy.Tyle dobrze że koleżanka była przy niej bo nie wiadomo co i jak mogło by się ta przygoda skończyć

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?