Ku pamięci zabitych górników

Paweł Kunina (w środku); fot. Facebook

Czworo naszych zawodników wzięło udział w sobotniej czwartej edycji Biegu Dziewięciu Górników w Katowicach, czyli zmagań na dystansie 9 km ku pamięci zamordowanych w 1981 roku przez milicję pracowników KWK Wujek. Najlepiej z jastrzębian spisał się Paweł Kunina, który nie tylko zajął wysokie miejsce open, ale również wygrał swoją kategorię wiekową!

Reprezentant Klubu Biegacza Fartlek pokonał dystans 9 km w czasie 38 minut i 9 sekund, który dał mu 22. lokatę w generalce. W kategorii mężczyzn powyżej 50. roku życia Paweł Kunina nie miał sobie równych, dystansując drugiego w tej klasyfikacji Marka Sokołowskiego o niemal minutę.

Obok Kuniny nasze miasto w Biegu Dziewięciu Górników reprezentowali też Tomasz Wiśniewski (159. miejsce, czas 51:08), Dorota Kamińska (28. wśród kobiet, 51:43) i Marcin Kamiński (320., 1:04:00).

Zawody wygrał lokalny dominator Mateusz Mrówka z Radlina z czasem 30 minut i 16 sekund.

Źródło: DataSport.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.