Kulturalni kierowcy autobusów? To bezdyskusyjne!

Kulturalni kierowcy autobusów komunikacji miejskiej? Okazuje się, że ta kwestia jest bezdyskusyjna. Zresztą, przeczytajcie sami, drodzy Czytelnicy.

„Interwencje pasażerów dotyczą między innymi rozkładu jazdy, przyspieszania kursów, pomijania części przystanków czy innego zachowania kierowców, jak chociażby odmowy sprzedaży biletów (to obowiązek kierowców, o ile pasażer dysponuje odliczoną gotówką) i używania przez nich telefonu podczas jazdy. Prowadzący pojazd powinien także, w czasie postoju, odpowiadać na pytania dotyczące rozkładu jazdy obsługiwanej linii. Kwestią bezdyskusyjną pozostaje kulturalne zachowanie kierowców. Oczywiście, z trzymania nerwów na wodzy nie są zwolnieni także pasażerowie” – czytamy na stronie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

„Skargi pasażerów są analizowane w MZK chociażby przy wykorzystaniu systemu monitorowania pojazdów GPS i monitoringu zainstalowanego w autobusach. To pozwala najczęściej na ustalenie szczegółów konkretnego zdarzenia. Wówczas wiadomo już po czyjej stronie leży problem, czy zawinił kierowca i konkretna firma przewozowa, czy pracownik Biura MZK. Jeśli informacje podróżnych, w odniesieniu do kierowców, się potwierdzają, wówczas do firmy przewozowej realizującej konkretny kurs wysyłany jest ‘Protokół końcowy sprawy’ z kwotą nałożonej kary. Najczęściej jest to 50-krotność stawki wozokilometra określonej umową. Średnio jedno przewinienie kosztuje firmę od 300 do 450 zł. Zdarza się popełnienie kilku błędów. Wówczas kwoty się sumują” – dowiadujemy się. (źródło: MZK Jastrzębie)

Wpisy na temat “Kulturalni kierowcy autobusów? To bezdyskusyjne!”

  1. “Kulturalni kierowcy autobusów” – Zapomnieli dodać “za górami, za lasami,…” tylko że dorośli ludzie w bajki już raczej nie wierzą.

  2. czasem pasażer

    Kamery w każdym autobuise to niech pani dyrektor zechce sobie poogladać zachowania kierowców i co się dziej w autobusie! Chamstwo za kierownić i nic wiecej. Juz nie mówi się o opóźnieniu autobusów na tak krótkich trasach!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny