Kupiłeś ten lek? Miej się na baczności!

„Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał 38 serii leku Febrisan. Blisko 400 opakowań zostało sprzedanych w Jastrzębiu-Zdroju” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. pixabay

Jak podaje portal KtoMaLek.pl, będący partnerem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, wycofanych zostało 38 serii leku Febrisan, który stosowany jest w przypadku leczenia objawów grypy i przeziębienia. Serwis zajmujący się monitorowaniem sprzedaży leków wykrył, że w ostatnich 30 dniach w Jastrzębiu-Zdroju sprzedano blisko 400 opakowań wycofanych serii leku.

„Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja podmiotu odpowiedzialnego o zidentyfikowaniu wady jakościowej, polegającej na występowaniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania bezpośredniego” – czytamy w uzasadnieniu decyzji. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Kupiłeś ten lek? Miej się na baczności!”

    1. Potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy masz z tym problem. “…występowaniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania bezpośredniego”. Dlatego napiszę w prostym języku. Nie lek był trujący lecz opakowanie było uszkodzone. To tak jakby ktoś sprzedał ci wcześniej otwartą flaszkę.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny