Lata lecą, a on coraz szybszy

Krzysztof Janik i Zbigniew Gabryś (arch.); fot. Facebook / Gabryś Team

Rajdowa załoga Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik ma za sobą kolejny bardzo udany start w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W miniony weekend pilotowany przez 39-letniego jastrzębianina Volkswagen Polo GTI R5 wjechał na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego ze stratą nieco ponad półtora minuty do zwycięzców, Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla (Skoda Fabia Rally2 Evo).

W ramach Rajdu Świdnickiego odbyło się dziewięć odcinków specjalnych kolejno w Świdnicy, Michałkowej Dolnej, Olszyńcu, Rzeczce – Kamionce i Zagórzu. Warto podkreślić, że na każdym z nich Gabryś i Janik zajmowali lokaty w czołowej dziesiątce, a najlepsze jazdy zaliczyli na OS nr 4 i OS nr 6, które kończyli na szóstym miejscu.

Tym samym Rajd Świdnicki okazał się być wielkim sukcesem naszych zawodników, bowiem przyniósł im najbardziej okazałą zdobycz pod kątem generalki całego cyklu RSMP. Siódma pozycja dała im 13 pkt., podwyższając dorobek do stanu 45 pkt. Aktualnie w klasyfikacji elity polskich rajdów kierowca z Brzeszcz i pilot z Jastrzębia-Zdroju zajmują dziesiąte miejsce.

Do końca sezonu Mistrzostw Polski pozostał jeszcze Rajd Koszyc. Dodajmy, że Krzysztof Janik ściga się na polskich (i nie tylko) trasach od niemal dwudziestu lat!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?