Laura Grzyb vs mistrzyni świata!

Laura Grzyb nigdy nie zapomina o macierzystym klubie (fot. Maciej Kanik)

W Wałbrzychu trwają 21. Mistrzostwa Polski Seniorek w boksie. W imprezie zdecydowała się wystartować Laura Grzyb, która tym samym wraca do pięściarstwa olimpijskiego. Jastrzębianka reprezentująca na tych zawodach Sporty Walki Gostyń po trzech pewnych zwycięstwach jest już w finale zmagań, w którym powalczy o złoto z Moniką Puzio-Nieszporek, mistrzynią świata w… kick-boxingu.

W Wałbrzychu Laura Grzyb rywalizuje w kategorii do 60 kg. W 1/8 finału dawna podopieczna Andrzeja Porębskiego wyeliminowała przez RSC w 1. rundzie Martynę Kaszczuk (Sporty Walki Piła). W ćwierćfinale wychowanka BKS Jastrzębie jednogłośnie pokonała Annę Knapik (Carbo Gliwice), zaś w czwartkowym półfinale – z takim samym wynikiem odprawiła zeszłoroczną srebrną medalistkę Monikę Serafin (Kleofas Katowice).

Jak wspomnieliśmy wyżej, o złoto popularna “Grzybowa” walczyć będzie z Moniką Puzio-Nieszporek (Smok Zabierzów), która na początku listopada zdobyła we Włoszech wspomniane mistrzostwo świata w kick-boxingu w formule light-contact.

Powody powrotu do boksu olimpijskiego Laura Grzyb przedstawiła w wywiadzie dla oficjalnego portalu Polskiego Związku Bokserskiego.

Źródło: Facebook / Polski Związek Bokserski

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?