Legenda biegów znów w formie

Tadeusz Siegmund; fot. archiwum

Czworo jastrzębian walczyło w minioną niedzielę w jedenastej edycji Biegu Przesiedleńczego w Lubomi na dystansie 6,5 km. Z naszego kwartetu najlepiej spisał się doświadczony Tadeusz Siegmund, który pokonał trasę w czasie 25 minut i 4 sekund. Rezultat ten dał jastrzębskiemu rekordziście na dystansie maratonu (2:21:53 w 1997 roku!) dziewiątą lokatę open. Dodajmy przy tym, iż niewiele gorsze występy zanotowali też pozostali nasi zawodnicy, czyli Jacek Piechaczek, Andrzej Karplewicz i Natalia Legierska.

Tadeusz Siegmund był także blisko podium w kategorii mężczyzn powyżej 46 lat, ale tu o 20 sekund lepszy okazał się brązowy medalista Marek Langer. Obok 51-letniego reprezentanta TL Athletics w Lubomi świetnie spisał się też Jacek Piechaczek, który zajął dziesiątą pozycję open oraz piątą w M46+ z wynikiem 25 minut i 12 sekund.

Jako czternasty w generalce na mecie pojawił się Andrzej Karplewicz (czas 25:37), zarazem finiszując na siódmym miejscu w M46+. Z kolei Natalia Legierska (dawniej Sajdak) pojawiła się na mecie z wynikiem 29 minut i 53 sekund, który wśród pań w wieku poniżej 35 lat dał jej czwartą pozycję. Dodajmy, że Legierska wystąpiła w Lubomi w barwach TL Athletics (czyli dawnego KB MOSiR), gdzie wciąż pozostaje jedną z najbardziej zasłużonych i utytułowanych zawodniczek w dziejach.

Źródło: dostartu.pl.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis