Lekko, łatwo i przyjemnie

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zgodnie z planem pokonali we wtorkowy wieczór w zaległym spotkaniu outsidera z Gdańska. Rezultat 6:0 (1:0, 1:0, 4:0) był przysłowiowym “najniższym wymiarem kary” dla beniaminka, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku zdobyczy punktowej. Dość powiedzieć, że najlepszym zawodnikiem gości był świetnie spisujący się 19-letni golkiper Wiktor Soliński, który wybronił w sumie aż 44 strzały.

Aż do 48. minuty jastrzębianie nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na “rozstrzelanie” Stoczniowca. W efekcie do tego momentu oglądaliśmy zaledwie dwa trafienia autorstwa Radosława Sawickiego i Marka Hovorki. Co więcej, przy pewnej dozie szczęścia gdańszczanie mogli pokonać Patrika Nechvatala, ale najpierw nie wykorzystali jego “babola” za jastrzębską bramką, a następnie sam Czech kapitalnie sparował strzał Filipa Pesty na słupek.

Ruszyło w 48. minucie, gdy Łukasz Nalewajka wziął sprawy w swoje ręce i ładną kiwką zdołał pokonać Solińskiego. Przewagę “jakości” między oboma zespołami uwidoczniła nam natomiast kara dla… Zacka Phillipsa, w trakcie której grający w osłabieniu gospodarze podwyższyli wynik z 3:0 na 5:0. Ostatecznie skończyło się na niezłej “szóstce”, choć należy przy tym przyznać, że jastrzębianie nie spocili się tego wieczora bardziej niż na treningu.

Tym samym JKH GKS Jastrzębie jest praktycznie pewny awansu do Pucharu Polski i jako wicelider ekstraligi podejmie w najbliższy piątek Podhale Nowy Targ. Mecz ten ponownie odbędzie się przy pustych trybunach.

10 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
1:0 Sawicki (Hovorka Marek, Urbanowicz) 16:43
2:0 Hovorka (Urbanowicz, Rac) 21:07
3:0 Ł. Nalewajka (Urbanowicz, Górny) 47:14
4:0 Rac (Kasperlik) 53:54 4/5
5:0 Bryk (Rac, Górny) 55:02 4/5
6:0 Horzelski (Urbanowicz, Wróbel) 57:01

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Matusik, Gimiński, Pelaczyk, Wróbel, Sołtys.