„Likwidacja kopalń to zagrożenie”

„Wszystkie gminy górnicze stoją przed ogromnym wyzwaniem, które powinno być wsparte przez rząd, bo likwidacja kopalń to zagrożenie odpływu ludności oraz pozostawione zdegradowane i niezagospodarowane tereny” – podkreśla Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce, której słowa cytuje portal nettg.pl.

„Wszystkie gminy górnicze stoją przed ogromnym wyzwaniem, które powinno być wsparte przez rząd” – podkreśla Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

„Dla całego województwa to działania rewolucyjne, aczkolwiek wiemy, że niezbędne. Należy je przeprowadzić tak, by społecznie było odczucie ewolucji, a nie rewolucji. Zapewnienie alternatywnych miejsc pracy oraz wcześniejsze przekwalifikowanie pracowników to podstawa. To da gwarancję, że regiony górnicze nie staną się bezludną, zdegradowaną wyspą” – ocenia.

Należy chyba podkreślić, że oba cytaty, teraz kiedy w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczęły się protesty, brzmią co najmniej znamiennie. Jak poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG, we wtorek, 22 września, w godzinach porannych pod ziemią protestowało już 110 górników.

Z kolei Bogusław Hutek, przewodniczący Górniczej „Solidarności”, zapytany, czy związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej także rozpoczną protest, odpowiedział w poniedziałek, 21 września: „Tego nie wiem. Na razie mamy informację, że na Rudzie stają. Zaczynamy to koordynować. Zobaczymy, co się stanie jutro, jak to będzie wyglądać”.

Wpisy na temat “„Likwidacja kopalń to zagrożenie””

  1. Dżordż Lowerboj

    Aaaa i jeszcze jedno.

    Górnik to bardzo niebezpieczny zawód. To, że będzie jeszcze lepiej opłacany z naszych podatków wcale nie sprawi, że będzie bezpieczniejszy.

    Dlatego w trosce o życie i zdrowie górników postuluję, żeby kopalnie zamknąć. Środowisko naturalne dewastowane przez górnictwo też na tym skorzysta.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry