Likwidacja “trwale nierentownych kopalń”?

W niedzielę, 29 listopada, podczas mszy świętej „barbórkowej” metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przyznał, że likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością. O całej sprawie pisze portal Interia.

Jak podkreślił metropolita katowicki, Górny Śląsk to “zagłębie cennych wartości, które z likwidacją górniczej branży nie powinny zaniknąć”

„Trzeba odwagi i kół ratunkowych, solidarnej tarczy, sprawiedliwości i miłości społecznej, aby szybko, bo w perspektywie dwóch dekad, rozwiązać nabrzmiałe problemy górniczej branży, której los jest przesądzony, tym bardziej, że likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością” – powiedział metropolita katowicki podczas mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Katowicach.

„Związana z tym redukcja zatrudnienia powinna odbywać się na zasadzie dobrowolności i być wsparta programem osłon socjalnych, wypracowanych w dialogu z partnerami społecznymi, których zdaniem jest nie tylko obrona praw pracowniczych, lecz i partycypacja w procesach restrukturyzacji i modernizacji Górnego Śląska, zagłębia cennych wartości, które z likwidacją górniczej branży nie powinny zaniknąć” – dodał.

„Drodzy Górnicy! To dzięki rozumnej eksploatacji, dzięki Waszej pracy, póki co mamy energię elektryczną i ogrzane mieszkania, dlatego słowami Bóg zapłać dziękujemy za codzienny fedrunek i znojny trud” – padło z ust kościelnego hierarchy.

  1. W tym wypadku wolał bym dokładać do nierentownych kopalń niż utrzymywać bandę pedofilów w czarnych mundurach z biała wstawką pod szyją.
    Ale on to dobrze rozumie że jak dostaną inni to on mniej dla swoich!

  2. Sabina z Cieszyna

    Ameryki tym nie odkrył bo ile jeszcze można dopłacać do tych tkwiących głęboko w komunie reliktów przeszłości? A i środowisko wreszcie naturalne odetchnie.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny