29 kwietnia 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:40
GKS Jastrzębie GKS Tychy

FT 0:1

Zapowiedź spotkania: Piłkarski czwartek z GieKSą >>.

Zapraszamy na nieobiektywną relację tekstową live z Harcerskiej. Zaczynamy ok. godz. 17:35.

GKS Jastrzębie: 81. Pawełek – 16. Kulawiak, 40. Komor, 14. Szcześniak, 17. Witkowski – 6. Bielak, 10. Ali, 21. Mróz, 30. Zejdler, 8. Jadach – 15. Szczepan.
Rezerwa: 1. Drazik, 3. Słodowy, 5. Bojdys, 11. Szczęch, 20. Feruga, 27. Sieracki, 28. Apolinarski, 29. Niewiadomski, 99. Rumin.

GKS Tychy: 1. Odyjewski – 20. Szeliga, 30. Szymura, 3. Sołowiej, 24. Połap – 13. Moneta, 34. Norkowski, 8. Grzeszczyk, 4. Paprzycki, 14. Biel – 32. Lewicki.
Rezerwa: 99. Dana, 7. J. Piątek, 9. Kasprzyk, 17. Steblecki, 19. Staniucha, 23. Stefanik, 25. Żytek, 27. Kargulewicz, 77. K. Piątek.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Witamy z Harcerskiej. Pogoda idealna do grania. Zaczynamy za kilka minut.

Przed spotkaniem miła uroczystość – powitanie Kamila Szymury, który teraz broni tyskich barw.

Zaczynamy! Godz. 17:42.

2. Biel przed szansą, wbiega z prawego skrzydła i strzela obok słupka.

4. Szansa! Kulawiak zgrywa do Szczepana i ten w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym. Spokojnie broni Odyjewski.

7. Lekka przewaga gospodarzy, ale bez sytuacji podbramkowej.

10. Groźnie goście, ale strzał Biela zablokowany. Spokojnie interweniuje Pawełek.

13. Kolejna dobra ofensywna akcja GieKSy, mamy róg. Niestety, nie wykorzystujemy i pewnie Odyjewski.

16. Kolejna okazja Biela, ależ było blisko… Piłka minimalnie mija poprzeczkę. Tyle dobrze, że Pawełek kontrolował lot piłki.

20. Wycofanie do Monety, który w dobrej sytuacji uderza z 16 m obok słupka.

22. Róg dla GKS Tychy. Ale spokojnie sobie z tym radzimy.

24. Centra Farida w rękach Odyjewskiego.

25. Szymura fauluje Szczepana, ale na szczęście wszystko w porządku.

28. Wolny dla Tychów z 35 m. Centruje Moneta, ale pewnie broni Pawełek.

30. Rożny dla Tychów. Spokojnie broni Pawełek.

31. Groźna akcja Tychów! Ależ był bilard w naszym polu karnym. Na szczęście blokujemy dwa groźne strzały.

35. Grzeszczyk przed szansą, próbował strzału piętką, ale broni Pawełek. Od kilku minut przewaga gości.

37. Wolny dla Tychów z 25 m. Centrę piąstkuje Pawełek. Wciąż jednak piłka na naszej połowie.

40. GOL! 0:1. Szymura. Niestety… Centra Grzeszczyka z różnego i Szymura uderza głową. Lekko, ale celnie. Niby się nie cieszy, ale mierna to dla nas radość.

43. Kolejny rożny dla gości. Tym razem piłka po strzale głową Szeligi przelatuje nad poprzeczką.

44. Wolny dla GieKSy z 30 m. Zejdler niepotrzebnie kombinacyjnie, Witkowski nie doszedł i piłka od bramki.

Koniec pierwszej połowy. Niestety, zasłużone prowadzenie gości. To nie były dobre trzy kwadranse w naszym wykonaniu.

Zmiana w naszym zespole. Feruga zmienia Zejdlera.

Zaczynamy drugą połowę. Godz. 18:44.

46. Szansa Farida, ale zamiast dobrej akcji jest… siatka założona Ferudze.

50. Wolny dla Tychów, ale radzi sobie nasza defensywa. Była szansa na kontrę, jednak faul ją przerywa.

52. Dwa rzuty rożne dla GieKSy z rzędu. Po drugim z nich Komor blisko wyrównania, ale uderza nad poprzeczką.

55. Ach! Ali świetnie zamieszał i kapitalnie broni Odyjewski! Najlepsza okazja do gola dla naszego zespołu w tym meczu.

58. Rożny dla GieKSy. Centruje Ali, jednak spokojnie obrona Tychów.

60. Za nami godzina gry. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony dla nas. Może coś z tego będzie.

64. Wolny dla gości z 20 m i… słupek! Grzeszczyk trafia w słupek, piłka wychodzi w pole.

67. Grzeszczyk strzela z ostrego kąta, ale radzi sobie Pawełek.

69. Centra Jadacha pada łupem Odyjewskiego.

70. Ali uderza w środek bramki. Można to było lepiej strzelić.

72. Jadach! Uderzenie z prawego skrzydła przy słupku i świetnie Odyjewski.

73. Ależ! Gdyby ta bomba Mroza weszła w okno to byłby gol roku. Strzał z 30 m minimalnie nad poprzeczką.

75. Ależ groźna kontra gości po okresie przewagi GieKSy. Lewicki miał sam na sam, ale koncertowo marnuje.

76. Na rany Boskie! Centymetra brakło Szczepanowi do przecięcia centry metr od linii bramkowej!

79. Kasprzyk o włos od drugiego gola dla gości. Wracamy z dalekiej podróży.

81. Drugi róg z rzędu dla gości. Ale radzimy sobie.

83. Dwie zmiany u nas. Schodzą Witkowski i Jadach, wchodzą Niewiadomski i Rumin.