26 marca 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:30
JKH GKS JastrzębieComarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

FT 3:0

Zapowiedź finałów: Serducho jest po naszej stronie >>

Zapraszamy na nieobiektywną relację tekstową z pierwszego meczu finałowego Polskiej Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Comarch Cracovią. Zaczynamy o godz. 17:25.

Witamy z Jastora. Za chwilę zaczynamy!

Tuż przed pierwszą syreną…

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Zaczynamy! Jest godz. 17:30. I niech się dzieje wola Nieba! Cały sztab JKH GKS Jastrzębie dziś na galowo w garniturach i klubowych krawatach.

2. Na razie po jednym niecelnym strzale z obu stron.

4. Phillips kąśliwe, pewnie broni Kowalówka. Rohaczek dał szansę polskiemu bramkarzowi.

6. Hovorka świetnie znalazł się przed bramkarzem, ale minimalnie chybił.

8. Szybki mecz, żadnych przerw na razie.

9. Kolejna pewna interwencja Kowalówki.

11. Kara dla Kasperlika. Cracovia w przewadze.

12. Na razie radzimy sobie w osłabieniu.

13. Wynik bez zmian. Obie drużyny już po pięciu. Oby Cracovia marnowała tak wszystkie ewentualne przewagi.

14. Hovorka prosto w Kowalówkę po akcji Phillipsa. Dobrze to na razie wygląda.

16. Okrutne tempo. Kto to lepiej wytrzyma?

18. Urbanowicz z prawego skrzydła i znów górą Kowalówka.

19. Błąd Kostka w obronie, na szczęście zmarnowany przez rywali.

19. Klimiczek praktycznie sam na sam z Kowalówką, ale zbyt ostry kąt z lewej strony i znów bez gola.

Koniec pierwszej tercji. Na razie bez bramek. Sytuacji nie mamy zbyt wiele, ale z uwagi na brak przerw mecz toczy się w szybkim tempie.

Który z tych Panów będzie dziś bohaterem dnia?

Zaczynamy drugą tercję. Jest godz. 18:13.

22. Na razie spokojniej z obu stron.

24. Paś wystawia do R. Nalewajki, gdyby ten lepiej przymierzył byłoby 1:0.

25. Ależ! Strzał Kasperlika spod niebieskiej w okienko, świetnie chwyta Kowalówka!

28. Kontra gości, Franek uderza nad poprzeczką. Chwilę potem w opałach Kowalówka, ale nadal bezbłędnie.

29. Efektowny rajd Jarosza, znów górą bramkarz Pasów.

29.01 GOL! KASPERLIK (RAC). Co za rajd Kasperlika! Włączył turbo, wyszedł sam na sam i nie dał szans bramkarzowi!

Radość jastrzębian po golu Kasperlika

31. Indywidualnie Csamango! Mogło być 1:1, ale Nechvatal radzi sobie w tej sytuacji.

31. Kara dla Jassa. Cracovia po raz drugi w przewadze.

33. Jass wraca na taflę, znów niewykorzystana przewagą gości.

35. Szansa Wałęgi, znów lepszy Kowalówka.

35:30 GOL! RAC (PHILIPS). Mamy drugą bramkę dla gospodarzy! Pod bramką świetnie znalazł się Roman Rac i Kowalówka kapituluje!

37. Gospodarze suwerennie na tafli, oby tak dalej!

38. Groźnie! Kontra gości, Nechvatal odbija krążek kaskiem. Cracovia unosi ręce w górę. Mała bójka pod naszą bramką. Sędziowie będą analizować sytuację na video.

39. Horzelski spod niebieskiej, pewnie chwyta bramkarz Pasów.

39. Kara dla Saura. JKH GKS przed dwie minuty w przewadze!

40. Hovorka! Centymetry od słupka. Ależ było blisko.

Koniec drugiej tercji. Co za bajka! W tej odsłonie nasz zespół zdecydowanie lepszy. Oby tak dalej!

Ależ to pięknie wygląda 🙂

Zaczynamy trzecią tercję. Jest 19:01. Utrzymać to Panowie i będzie cudownie!

41. Cracovia już w komplecie.

42. Spokojniejszy początek trzeciej odsłony.

43. Cracovia wyraźniej przejmuje inicjatywę.

45. Ach! Phillips o włos od przejęcia krążka spod kija Kowalówki. Byłaby szansa na trzecią bramkę.

47. Jastrzębianie mądrze starają się trzymać krążek z dala od swojej tercji. Strzał Hovorki efektownie chwyta Kowalówka.

48. Doherty zjeżdżając do boksu bezradnie rozkłada ręce. Z naszej perspektywy bardzo optymistyczny gest.

49. Nechvatal zatrzymuje Sołowiowa. W odpowiedzi rajd Kasperlika. Tu się jeszcze wiele może wydarzy

51. Uśmiechnięty Mateusz Bryk. Znów optymistyczny znak.

53. Jass okrutnie dostał krążkiem w twarz. Na szczęście zjechał o własnych siłach z lodu. Łotysz opatrywany przez Paulinę Szaweł.

55. Jeżek na wiwat nad bramką Nechvatala.

56. Będzie kara dla JKH GKS. Cracovia w sześciu. Nechvatal broni bombę Welsha.

56. Czas dla Cracovii. Na ławce kar ląduje Phillips.

57. Gramy w osłabieniu, ale mamy sytuacje bramkowe! Hovorka i Paś po kontrze mogli to już rozstrzygnąć!

58. Wraca Phillips! Znów po pięciu. Wytrzymamy! Jeszcze dwie minuty i wielka radość!

59. Czas dla Kalabera. Chce to uspokoić na finiszu. Wytrzymamy!

59:01 GOL! URBANOWICZ! Pusta już bramka Cracovii i mamy decydującego gola! Nikt mam już tego nie odbierze!

60. Goście tracą nerwy. Chamski atak na Nechvatala. Jeżek znów pomylił dyscypliny.

Koniec! Zasłużone zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie! Pierwszy krok do mistrzostwa Polski!