Lockdown: Komu pozwolą grać?

Śląski Związek Piłki Siatkowej wydał oficjalny komunikat w związku z wprowadzanymi obecnie nowymi regulacjami w kwestii obostrzeń związanych z “pandemią”. Władze regionalnego oddziału związku poinformowały, iż tzw. lockdown nie przekreśla możliwości rywalizacji w ramach rozgrywek prowadzonych przez Śląski ZPS.

Oznacza to, że uczestnicy zmagań siatkarskich będą mogli bez przeszkód rywalizować o punkty i trofea, a zatem rozgrywki ligowe niższych szczebli oraz mistrzostwa w grupach młodzieżowych odbywać się będą bez zmian.

– W dniu dzisiejszym Minister Zdrowia ogłosił obostrzenia, które nie dotyczą sportu zawodowego, tzn. wszyscy zawodnicy, którzy mają wyrobioną licencję ŚZPS mogą uczestniczyć w rozgrywkach i treningach, tak jak do tej pory. Rozgrywki Śląskiego Związku Piłki Siatkowej odbywają się bez zmian – poinformował Śląski ZPS na swojej oficjalnej stronie.

Podobnych komunikatów nie wydano jeszcze w innych związkach sportowych, które najwyraźniej oczekują na oficjalne rozporządzenie w tej sprawie. O ile bowiem zawodowcy na pewno będą mogli grać, o tyle pojawiają się wątpliwości w sprawie rozgrywek młodzieżowych i lig amatorskich.

Co ciekawe, władze Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zawiadomiły, iż od soboty w tym województwie nie odbędą się mecze piłkarskie na szczeblu regionalnym. Dlatego też kluby zostały zachęcone do… przełożenia najbliższych spotkań na piątek i rozegrania ich w miarę możliwości przed wprowadzeniem lockdownu.

Źródła: Śląski ZPS, Kujawsko-Pomorski ZPN

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny