„Pandemia”: Młodzież nie zagra

W czwartek na kolejnej konferencji prasowej przedstawiciele rządu zapowiedzieli wszem i wobec wprowadzenie kolejnych obostrzeń w walce z tzw. epidemia koronawirusa. Uderzają one przede wszystkim w kulturę fizyczną dzieci i młodzieży, gdzie toczące się rozgrywki zostały zawieszone co najmniej do 9 kwietnia. Na szczęście – przynajmniej na razie – oszczędzono sport zawodowy, dzięki czemu hokejowe finały z udziałem JKH GKS Jastrzębie, siatkarskie ćwierćfinały Jastrzębskiego Węgla oraz pierwszoligowe mecze piłkarskiej GieKSy odbywać się będę według wcześniej przedstawionych terminarzy.

Związki sportowe już zareagowały na nowe rozporządzenie. Polski Związek Piłki Siatkowej (a za nim Śląski ZPS) zawiesił zmagania młodzieżowe, a to oznacza, że przełożony został turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów, który w piątek miał rozpocząć się w Hali Sportowej w Szerokiej z udziałem między innymi siatkarzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Nie odbędzie się także organizowany w Częstochowie finał Mistrzostw Śląska Młodzików, gdzie młodzi „pomarańczowi” mieli bronić złota sprzed roku.

Taką samą decyzję podjął po konsultacjach z centralą Śląski Związek Piłki Nożnej. W rezultacie do 9 kwietnia włącznie pauzować będą nie tylko seniorzy Granicy Ruptawa, Żaru Szeroka i Zrywu gdzie, ale także młodzieżowe ekipy tych klubów oraz uczestniczące w rozgrywkach wojewódzkich drużyny GKS Jastrzębie.

Zawieszone lub odwołane zostały także zmagania tenisa stołowego w II lidze kobiet i III lidze mężczyzn, a także m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów w judo.

Z uwagi na rozwój sytuacji oraz nieprzewidywalność dalszych poczynań rządu w kwestii walki z „pandemią”, związki sportowe nie były w stanie podać kolejnych terminów przełożonych meczów i turniejów.

Źródło: Ministerstwo Sportu, PZPS, ŚZPS, ŚZPN, Podokręg Rybnik, PZJudo, ŚlZTS

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry