Luksusy na Gagarina? Budynek już gotowy!

„4 mieszkania dla osób niepełnosprawnych, 15 lokali tymczasowych, a także pomieszczenia, które będą służyć całej społeczności sołectwa Szeroka. Jednym słowem, na Gagarina zakończono prace remontowe” – informują miejscy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Około 35 metrów kwadratowych liczą sobie mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Na tej powierzchni znajdują się pokoje z aneksami kuchennymi i łazienki. Każde z tych 4 mieszkań zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Lokale te usytuowane są na parterze budynku przy ulicy Gagarina. Na tym samym poziomie, lecz w oddzielnej części, dysponującej odrębnym wejściem, znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz siedziba sołtysa.

Odrębne wejście przeznaczono również dla ulokowanych na piętrze lokali tymczasowych. Jest ich 15, a powierzchnia jednego lokalu liczy sobie między 12,77 a 19,39 metrów kwadratowych. Są to lokale o tak zwanym obniżonym standardzie, przeznaczono dla nich wspólne toalety i natryski. Będą z nich mogły korzystać osoby po eksmisji, bez prawa do mieszkania socjalnego.

W całym budynku przeprowadzono remont instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, deszczowej, elektrycznej, odgromowej, antenowej, domofonowej i monitoringu. Wykonano również termomodernizację budynku i jego izolację przeciwwilgociową, wymieniono ponadto stolarkę drzwiową – i częściowo okienną – a na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne.

Koszt przeprowadzonych robót to około 2,5 miliona złotych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Luksusy na Gagarina? Budynek już gotowy!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?