Mamy biegacza nr 3 w Polsce!

Kamil Przybyła wywalczył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, które w miniony weekend odbyły się w Rzeszowie! Podopieczny Jakuba Staśkiewicza stanął na podium w rywalizacji biegu na 600 m do lat osiemnastu, ustępując jedynie Karolowi Makile (Flota Gdynia) i Michałowi Kijewskiemu (Sokół Węgorzewo). Rezultat na miarę historycznego podium to 1:24.19.

Dodajmy, że w kwalifikacjach jastrzębianin pobiegł jeszcze lepiej, bowiem pobił absolutny rekord TL Athletics oraz rekord życiowy, a także zanotował najlepszy czas eliminacji – 1:23.17! Należy podkreślić, że ten wynik dałby Kamilowi Przybyle w finale… pewny złoty medal. To tylko świadczy o potencjale, jakim dysponuje ten młody lekkoatleta.

Obok Kamila Przybyły w Rzeszowie rywalizowali także Łukasz Urbanek, Martyna Metlak, Piotr Wala i Oliwia Rygiel. Spośród nich bardzo blisko finału A na 60 m do lat dwudziestu był Urbanek, który zanotował czas eliminacji 7.11 s. Do awansu do biegu o medale naszemu sprinterowi zabrakło zaledwie 0.03 s. W finale B Urbanek zajął siódmą pozycję.

Ponadto na uwagę zasługuje debiut w zawodach tej rangi Martyny Metlak, która awansowała do finału B zmagań na 60 m U18 kobiet (czas 8.44 s) i ostatecznie finiszowała jako szesnasta sprinterka w tej kategorii.

Źródła: Facebook / TL Athletics, domtel-sport.pl

Wpisy na temat “Mamy biegacza nr 3 w Polsce!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.