Mamy drugą narciarkę w kraju!

Od piątku do niedzieli w Zakopanem rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich. Znakomity występ w tej imprezie zanotowała 16-letnia jastrzębianka Zuzanna Fujak, którą nasi czytelnicy doskonale znają sukcesów w zawodach młodzieżowych. Tym razem jednak nie chodzi tylko o rywalizację juniorek. Nasza narciarka zdobyła bowiem wicemistrzostwo Polski seniorek w biegu na 10 km stylem klasycznym!

Mieszkanka naszego miasta, na co dzień reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka Istebna, pokonała wskazany dystans w 33 minuty i 37 sekund, tracąc do mistrzyni – starszej o cztery lata Magdaleny Kobielusz (Sokół Szczyrk) – zaledwie jedenaście sekund. Podium uzupełniła 25-letnia Angelika Szyszka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która przebiegła na metę niespełna minutę po naszej narciarce. Dodajmy iż osiągnięty przez Zuzannę Fujak wynik dał jej także triumf w zakopiańskiej rundzie Pucharu Polski Grupy Azoty wśród juniorek młodszych.

Należy uzupełnić, iż wspomniane srebro jastrzębianka wywalczyła w niedzielę, natomiast w sobotę zajęła piąte miejsce w rywalizacji najlepszych polskich biegaczek na dystansie 5 km stylem dowolnym. Zuzanna Fujak pokonała zakopiańską trasę w czasie 14 minut i 42 sekund, tracąc do złotej medalistki Elizy Rudzkiej (AZS AWF Katowice) nieco ponad minutę. Do podium reprezentantce NKS Trójwieś Beskidzka zabrakło w tej konkurencji niespełna jedenastu sekund.

Źródło: PZN, skipol.pl