Mamy już 150 “Uskrzydlonych”

Do końca listopada trwa biegowo-kolarskie wyzwanie w ramach akcji Jastrzębie Uskrzydla, na które zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tej pół-wirtualnej rywalizacji wzięło już udział ponad sto pięćdziesiąt osób, które pokonały jeden z zaproponowanych przez organizatorów dystansów. Co ciekawe, na razie nikt nie pokusił się o pokonanie maratonu, ale… zapewne wszystko przed nami.

Przyjrzyjmy się wynikom osiągniętym na cztery tygodnie przed finiszem akcji. Na ulubionym przez jastrzębian dystansie 10 km obecnie prowadzi Tomasz Nowicki z Klubu Biegacza Fartlek, który zanotował czas netto równo 42 minut. Na podium są aktualnie także Krzysztof Szwed z Lublińca (42:09) i Patryk Weygand z ekipy Galopujących Ślimaków (44:17).

Na dystansie 5 km prowadzi Przemysław Maj (18:21) przed Piotrem Spyrką (18:41) i Marcinem Bućko (19:09), natomiast czwarty jest wspomniany wyżej Nowicki. Cały ten kwartet reprezentuje KB Fartlek, a zatem mamy tu na razie do czynienia z “bratobójczą” walką.

Dodajmy, że rywalizacje na “dychę” i “piątkę” cieszą się jak na razie największą popularnością, bowiem niemal 2/3 “zaliczonych” uczestników wybrała właśnie te konkurencje.

W pozostałych konkurencjach także nie brakuje znanych naszym czytelnikom nazwisk. W zmaganiach przełajowych w Kyndrze zarówno na 5 km, jak i na 10 km prowadzi aktualnie nasz czołowy biegacz górski Dominik Ząbczyński, natomiast w półmaratonie liderem jest Rafał Bryła (1:36:42). Dystans 21,1 km pokonało jak na razie 14 osób.

Z kolei w zmaganiach kolarzy, do których już nie można się zapisać (lista została zamknięta wraz z końcem października) liderem jest Michał Bąkowski przed Robertem Doboszem i Beatą Dróżdż. Bąkowski przejechał w ciągu 30 dni… 2109 km, natomiast Dobosz zanotował zaledwie o 8 km mniej.

Pełne wyniki, regulamin i inne informacje: https://b4sportonline.pl/jastrzebie_uskrzydla/

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny