Mamy medal Pucharu Europy!

Oliwia Kutyła i Oliwia Onysk (fot. Facebook / KJ Koka)

Oliwia Kutyła wywalczyła brązowy medal zawodów z cyklu Pucharu Europy Kadetów, który odbył się w sobotę w Szczyrku. Reprezentantka Klubu Judo Koka stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii do 52 kg, ustępując jedynie Belgijce Dianie Achmetowej oraz Czeszce Veronice Horakovej.

Co istotne, nasza zawodniczka zdołała zdobyć cenny medal mimo porażek w dwóch pierwszych pojedynkach ze wspomnianą Horakovą, a także Estonką Darią Michajłową. Następnie jednak podopieczna Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego zwyciężyła późniejszą złotą medalistkę Achmetową, a także drugą z Belgijek w tej grupie, Fieke Olemans.

Poza Oliwią Kutyłą prawo do startu w turnieju w Szczyrku mieli także Oliwia Onysk (44 kg) i Łukasz Sojak (90 kg), którego jednakże ostatecznie zabrakło na mistrzowskiej macie.

Oliwia Onysk, w związku z brakiem rywalek w swojej kategorii wagowej, została przez trenera kadry narodowej przesunięta do walk w kategorii do 48 kg. W zmaganiach z mającymi kilka kilogramów przewagi konkurentkami (V. Arszakian z Estonii, A. Fiserova z Czech i dwie Polski – W. Ślązok i A. Szulc) Onysk spisała się dzielnie, ale nie była w stanie przełamać fizycznej bariery.

Źródło: ippon.org, Facebook / KJ Koka Jastrzębie

Wpisy na temat “Mamy medal Pucharu Europy!”