Mamy podium w Silesia Maratonie!

Sebastian Bartnik – srebrny medalista Silesia Półmaratonu (Fot. Facebook)

W niedzielę w Aglomeracji Śląskiej odbyła się kolejna edycja Silesia Maratonu, w ramach którego tysiące osób rywalizowały na dystansach ultra (50 km), maratońskim (42,2 km) i półmaratońskim (21,1 km). W tych prestiżowych zawodach z metą na Stadionie Śląskim licznie reprezentowane było nasze miasto, a na podium zmagań półmaratońskich znalazło się dwóch jastrzębian: Sebastian Bartnik i Ireneusz Zieliński!

Zacznijmy jednak od ultramaratonu na 50 km, gdzie walczyło pięcioro naszych zawodników, spośród których najlepiej spisali się Tomasz Wiśniewski i Piotr Jędrzejak, którzy zanotowali czasy około pięciu godzin. Zawody ukończyli też Jakub Jędruś, Grzegorz Haratyk i Gabriela Haratyk.

Na klasycznym dystansie maratońskim także nie zabrakło jastrzębskich akcentów, bowiem w pierwszej pięćdziesiątce z wynikiem 3:11:42 zmieścił się Marek Mazur. Rezultaty poniżej czterech godzin zanotowali też Adam Antończyk i Robert Kobiałka, a niewiele do tej bariery zabrakło Waldemarowi Adamczewskiemu.

Największa nasza kadra walczyła na trasie półmaratonu, gdzie wspomniane medale zdobyli Sebastian Bartnik (srebrny w mocno obsadzonej kategorii 40-latków) oraz Ireneusz Zieliński (brąz wśród 50-latków). Obok nich znakomity występ zanotował też Przemysław Maj, łamiąc barierę półtora godziny w biegu z… synem w wózku! Osiągnięcie takiego rezultatu w takich okolicznościach należy uznać za niezwykły wyczyn. Dodajmy, że w rywalizacji open Bartnik i Maj zajęli wysokie, 13. i 38. pozycje.