Mistrzowie Polski w płetwach!

Na przełomie listopada i grudnia w kilku miastach, w tym m.in. w Jastrzębiu-Zdroju, rozegrane zostały Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Z uwagi na obostrzenia reprezentanci polskich klubów nie mieli możliwości rywalizacji na jednym obiekcie. Po kilku tygodniach od zakończenia zmagań Polski Związek Płetwonurkowania dokonał podsumowania zawodów.

Klasyfikację medalową wygrała Manta Kościerzyna z dorobkiem 62 medali, w tym 25 złotych. O dwa złote krążki mniej wywalczyli zawodnicy Delfinka Chodzież. Na podium zespołowym znalazła się też ekipa Mewy Władysławowo (18 złotych krążków). W sumie medale mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy piętnastu klubów.

Nasi pływacy z KS Nautilus w tym zestawieniu zajęli szóstą lokatę z dorobkiem 34 medali, w tym 6 złotych, 15 srebrnych i 13 brązowych. Najlepiej z grona podopiecznych trenera Krzysztofa Radomskiego spisała się po raz kolejny Zuzanna Rzepka, która zdobyła dwa złote krążki, wygrywając zmagania w najstarszej kategorii seniorek A na dystansach 100 m po powierzchni (czas 41.96 s) i 50 m bi-fins (22.54 s).

Na najwyższym stopniu podium Korespondencyjnych Mistrzostw Polski stanęli też: Amelia Pisarczyk (100 m bi-fins w kategorii seniorek – czas 49.87 s), Igor Miśkowiec (50 m po powierzchni w kategorii juniorów C – czas 19.11 s), Przemysław Stojek (25 m pod wodą w najmłodszej kategorii E0 – czas 17.77 s) oraz sztafeta mieszana juniorek i juniorów w składzie Kamil Wałach, Zofia Stelmach, Robert Stoczek i Martyna Kwapisz, która na dystansach 4×50 bi-fins+po powierzchni zanotowała wynik 1:44.57.

Na piętnaście srebrnych medali popłynęli natomiast: Hubert Dyrszka (trzykrotnie), Jakub Pelaczyk (dwukrotnie), Kamil Wałach (dwukrotnie), Martyna Kwapisz, Jakub Dyrszka oraz wspomniane wyżej złote medalistki – Zuzanna Rzepka i Amelia Pisarczyk. Ponadto na drugich stopniach podium zameldowały się aż cztery sztafety Nautilusa: seniorki 4×50 m bi-fins (Pisarczyk, Kowalska, Gorys, Rzepka), juniorki 4×50 m bi-fins (Kwapisz, Stelmach, Kudlak, Kiliszewska), juniorzy 4×50 m bi-fins (Gotowalski, Firla, Wałach, Stoczek) oraz ekipa mieszana seniorek i seniorów (isarczyk, Rzepka, Pelaczyk, H. Dyrszka).

Brązowymi medalami dorobek ekipy pana Płetwy uzupełnili: Sonia Kiliszewska (dwukrotnie), Emilia Pacyna (dwukrotnie), Adrian Michalak (dwukrotnie), Łukasz Majda (dwukrotnie), Martyna Kwapisz, Zuzanna Rzepka, Weronika Rybak, Wojciech Gotowalski i Antoni Jacak.

Źródło – pełne wyniki: pzpn.pl >>