Mamy olimpijskie medale w judo!

Ekipa Klubu Judo Koka z trenerem Mateuszem Klimkiem (fot. Facebook / KJ Koka)

Wczoraj informowaliśmy o sukcesie pięściarzy, a dziś przychodzi nam niemal takim samym tytułem opatrzyć wiadomość prosto z Zamościa, gdzie zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie, Oliwia Onysk (44 kg) i Oliwia Kutyła (52 kg), zdobyły odpowiednio złoto i srebro 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Oznacza to, że Onysk jest także mistrzynią, a Kutyła – wicemistrzynią Polski juniorek młodszych. To kolejny znakomity wynik osiągnięty przez podopieczne Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego.

Oliwia Onysk odniosła w swojej kategorii do 44 kg komplet zwycięstw, pokonując – w półfinale – Natalię Galicką (Judo Wolbrom) i – w finale – Amelię Budzisz (Czarni Bytom). Natomiast Oliwia Kutyła (52 kg) dotarła do finału zmagań po wyeliminowaniu kolejno Katarzyny Gołojuch (Gryf Słupsk) i… swojej koleżanki klubowej Natalii Piotrowskiej. W pojedynku o złoto Kutyła musiała uznać wyższość Kingi Klimczak (Juvenia Wrocław). Z kolei Piotrowska zakończyła zmagania na piątej pozycji, przegrywając „finał” repasaży z Agatą Syską (AZS Gdańsk).

Obok Onysk, Kutyły i Piotrowskiej w Zamościu walczyli także: Łukasz Sojak (5. miejsce w kat. 90 kg), Bartosz Moćkun (81 kg, 1/8 finału) i Jakub Garus (60 kg, 1/16 finału). Jak nietrudno zauważyć, spośród nich najlepiej spisał Łukasz Sojak, który w niemal najcięższej kategorii wagowej do 90 kg dotarł do półfinału, po czym w „finale” repasaży poniósł porażkę z Damianem Kubiakiem (Akademia Judo Poznań).

Warto dodać, że za sprawą medali Onysk i Kutyły Klub Judo Koka wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji medalowej pań, zaś licząc także wynik Piotrowskiej – trzecią pozycję w klasyfikacji punktowej zmagań płci pięknej.

Źródło: PZJudo, Facebook / Klub Judo Koka

Komentarze

Wpisy na temat “Mamy olimpijskie medale w judo!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny