Mamy piątego szachistę świata!

Antoni Radzimski (z polską flagą) tuż za podium w Batumi; fot. Facebook / Antek Radzimski

Młody zawodnik UKS Pionier Antoni Radzimski wywalczył piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów w szachach w kategorii do lat dziesięciu (Open 10), które zakończyły się wczoraj w słynnym gruzińskim Batumi! Reprezentujący nasz klub utalentowany szachista w jedenastu rundach nie znalazł pogromcy, mając taki sam dorobek punktowy jak wicemistrz globu. Stawka była niezwykle wyrównana, bowiem zawodnicy z miejsc od drugiego do siódmego zostali sklasyfikowani na podstawie wartościowania pomocniczego.

W zmaganiach kategorii Open 10 wzięło udział aż stu pięćdziesięciu zawodników z całego świata, od Singapuru, przez Emiraty czy Turkmenistan aż po USA. Spośród tego grona rozstawiony z „dwudziestką” Antoni Radzimski rywalizował z jedenastoma konkurentami, odnosząc sześć zwycięstw (nad dwoma Kazachami, Gruzinem, Mołdawianinem, Rosjaninem i Ormianinem) oraz remisując pięciokrotnie (z dwoma Rosjanami, Uzbekiem, Kazachem i Kanadyjczykiem).

Dodajmy, że po dziesiątej rundzie reprezentujący jastrzębskie barwy zabrzanin był nawet na podium, ale remis w ostatnim pojedynku z Rosjaninem Nikołajem Kleimenowem dał mu ostatecznie i tak znakomitą piątą pozycję. Mistrzem świata został Francuz David Lacan Rus.

„Nasz junior Antek Radzimski z piątym nagradzanym miejscem na świecie! Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata do lat 8, 10, 12 w szachach klasycznych. Antek startował w grupie Open 10 i zgromadził 8.5 punktu z 11 partii. Medal przegrał tylko wartościowaniem pomocniczym, zawodnicy od 7 do 2 miejsca współdzielili tą samą ilość punktów! Antku serdecznie gratulujemy!” – czytamy na profilu UKS Pionier na Facebooku.

Źródła: Facebook / UKS Pionier, Facebook / Antek Radzimski, chessarbiter.com

Wpisy na temat “Mamy piątego szachistę świata!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry