Mamy piątego szachistę w Polsce

W minioną niedzielę w Pokrzywnej na Opolszczyźnie zakończyły się szachowe Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20. W zmaganiach udział wzięło troje zawodników UKS Pionier: Zuzanna Adamczyk, Bartłomiej Niedbała i Kamil Warchoł. Najlepiej spisał się będący ostatnio w znakomitej formie Niedbała, który wywalczył piąte miejsce i był o krok od medalu w turnieju panów.

W rywalizacji z krajową elitą najstarszej szachowej młodzieży urodzony w 2004 roku Niedbała zdobył w sumie 6,5 pkt. Jastrzębianin odniósł w dziewięciu rundach pięć zwycięstw, trzykrotnie zremisował i raz musiał uznać wyższość rywala, Igora Janika z Hetmana Elbląg, który ostatecznie zajął ósmą pozycję. Warto odnotować, że w ostatnim pojedynku imprezy reprezentant UKS Pionier zmierzył się z późniejszym mistrzem Polski Pawłem Teclafem (Ormuzd Kartuzy), dzieląc się z nim punktami.

Pozostali nasi zawodnicy rywalizujący u stóp Gór Opawskich także spisali się przyzwoicie, a trzeba pamiętać, że mówimy tu o zawodach przede wszystkim osób pełnoletnich. 16-letnia Zuzanna Adamczyk zajęła wśród kobiet 15. lokatę (4,5 pkt.), natomiast 11-letni Kamil Warchoł w gronie mężczyzn wywalczył 21. miejsce (5,5 pkt.).

Źródła: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com.