Mamy sprintera nr 11 w Polsce!

Łukasz Urbanek podczas HMP w Toruniu

Po udanym występie w młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Śląska reprezentanci TL Athletics Jastrzębie wyruszyli do Torunia na oficjalne Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. W imprezie rozgrywanej pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wystartowali Łukasz Urbanek, Kamil Przybyła, Piotr Wala i Dawid Wiśniewski. Najlepiej – co nie jest niespodzianką – spisał się Urbanek, który zdołał zakwalifikować się do finału B biegu na 60 m mężczyzn do lat dwudziestu!

W kwalifikacjach podopieczny trenera Jakuba Staśkiewicza zanotował czas 7.14 s, który okazał się trzecim wynikiem piątego z biegów eliminacyjnych. Był to zarazem trzynasty rezultat kwalifikacji. W finale B sprinter z Kończyc zajął trzecie miejsce, poprawiając swój czas o 0.01 s. Szybsi od naszego biegacza byli tylko Andrzej Taborski z MKS MOS Wrocław (7.00) i Jakub Grzegrzółka z Zawiszy Bydgoszcz (7.09).

Mistrzostwo Polski Juniorów U20 zdobył triumfator finału A Jakub Pietrusa ze Stryszawy (6.78 s), natomiast Urbanek zakończył rywalizację na świetnym, jedenastym miejscu w skali z całego kraju.

Na dystansie 600 m U18 pobiegli natomiast Kamil Przybyła i Piotr Wala. Lepiej spisał się Przybyła, który w piątym z biegów zanotował czas 1:27.85, bijąc rekord życiowy. Był to zarazem 21. wynik tej konkurencji. Z kolei Wala pojawił się na mecie z wynikiem 1:35.66, który był 36. czasem rywalizacji. Stawkę jastrzębian w Toruniu uzupełnił trójskoczek Dawid Wiśniewski, który z wynikiem 12.09 m zajął 15. lokatę wśród mężczyzn do lat 20.

Źródło: domtel-sport.pl >>, Facebook / TL Athletics Jastrzębie

Komentarze

Wpisy na temat “Mamy sprintera nr 11 w Polsce!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny