Mamy trzeciego judokę Polski!

Maksymilian Buczak z trenerem Rafałem Mączyńskim (fot. Facebook / KJ Koka)

Maksymilian Buczak wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików, które w miniony weekend odbyły się w Poznaniu. Zawodnik Klubu Judo Koka stanął na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 42 kg. W ćwierćfinale jastrzębianin miał wolny los, natomiast w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora Tymoteusza Lica (Tomita Elbląg). Buczakowi pozostała zatem walka o brąz w finale repasaży z Szymonem Kadajem (Gwardia Olsztyn), którą rozstrzygnął na swoją korzyść.

Obok Maksymiliana Buczaka w Poznaniu walczyło także jeszcze troje judoków Koki. Najbliżej medalu w kategorii do 44 kg dziewcząt była Anna Kutyła, która zajęła piątą lokatę, przegrywając walkę o brąz z Natalią Galicką (Judo Wolbrom).

Z kolei starszy brat Maksymiliana Buczaka, Dominik, stoczył iście heroiczny bój w niezwykle mocno obsadzonej kategorii do 60 kg, gdzie zgłoszono aż siedemdziesięciu judoków! Jastrzębianin walczył w ćwiartce D, odnosząc trzy zwycięstwa i meldując się na poziomie ćwierćfinału zmagań. Tu Dominik Buczak musiał uznać wyższość późniejszego zdobywcy brązu Pawła Fuchsa (Pałac Młodzieży Katowice), po czym w równie wyczerpujących repasażach zanotował zwycięstwo i porażkę, po czym zajął siódme miejsce. W tak szalenie ciężkiej stawce należy uznać osiągnięcie czołowej ósemki za bardzo dobry wynik.

Czwartą z naszych reprezentantek w Poznaniu była Kinga Nowak (48 kg), która w turnieju głównym od razu trafiła na późniejszą brązową medalistkę Lidię Jędrzejek (Lemur Warszawa), a następnie przegrała walkę w repasażach i została tym samym sklasyfikowana na niższych pozycjach.

Źródła: Facebook / KJ Koka, pzjudo.pl

Komentarze

Wpisy na temat “Mamy trzeciego judokę Polski!”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny