Maraton wytrenowany w Kyndrze

Piotr Spyrka na trasie Maratonu Ślężańskiego; fot. Facebook / KB Fartlek

Trzech naszych zawodników wzięło udział w szóstej edycji Zimowego Maratonu Ślężańskiego, która w sobotę odbyła się w okolicach Sobótki. Zawody na górskim dystansie 43 km o przewyższeniach 1130 m ukończyli Piotr Lilla (Klub Wysokogórski), Piotr Spyrka (Klub Biegacza Fartlek) i Tomasz Wiśniewski (Energetyk Rybnik). Co ciekawe, dwaj pierwsi szykowali się do tego wymagającego startu w ramach Kyndra Virtual Challenge, zdobywając zresztą najwyższe lokaty.

Najlepiej z naszego tercetu spisał się himalaista Piotr Lilla, który z wynikiem 3 godzin, 49 minut i 21 sekund wywalczył znakomite, 16. miejsce open. Niewiele gorzej pobiegł Piotr Spyrka, który z czasem 4:02:32 zajął 26. pozycję. Z kolei trzeci z naszych reprezentantów Tomasz Wiśniewski pojawił się na mecie jako 127. uczestnik z rezultatem 5:24:47.

W kategorii wiekowej 30-latków Lilla zajął 6., zaś Spyrka – 11. miejsce. Natomiast Wiśniewski był 54. w kategorii 40-latków.

Rywalizację na Ślęży wygrał Michał Jurek z Wrocławia z czasem 3:17:20. Wśród kobiet najszybsza była Monika Krużołek z Radkowa (4:06:12).

Źródło i wyniki: DataSport >>