Mamy maratończyka nr 28 w kraju

Wojciech Lizak (fot. archiwum)

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Wojciech Lizak zajął 28. miejsce w jubileuszowej, 40. edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie, które zostały zorganizowane w Oleśnie przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Reprezentujący TL Athletics Jastrzębie zawodnik pokonał królewski dystans 42,2 km w czasie dwóch godzin, 56 minut i 49 sekund.

Nie znamy wprawdzie warunków panujących na trasie, ani “przygód” jastrzębianina podczas zawodów, ale możemy przypuszczać, że nie jest on do końca zadowolony z osiągniętego rezultatu.

Choć dla 99% naszych biegaczy samo pokonanie bariery trzech godzin w maratonie byłoby życiowym wyczynem, to Wojciech Lizak zwykle “łamie” 2:50, a jego najlepszy życiowy wynik jest o ponad trzynaście minut lepszy od osiągniętego w Oleśnie. Międzyczasy jastrzębianina podczas sobotnich zawodów to 0:38:58 (10 km) i 1:23:47 (półmaraton).

Mistrzostwo Polski Maratończyków wywalczył Kamil Jastrzębski z Kraśnika z czasem 2:12:58. Najlepsza wśród pań była natomiast Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn (2:30:47).

Pełne wyniki: domtel-sport.pl >>