7. Cracovia 1906161135:141
8. Białe Jastrzębie16942:173
9. Kojotki N. Janów16637:126

Maratońska wyprawa Białych

Hokeistki UKH Białe Jastrzębie mają za sobą najdłuższy wyjazd ligowy w tym sezonie. W miniony weekend podopieczne Marka Kozyry dzień po dniu zaliczyły pojedynki kolejno w Gdańsku i Poznaniu. Trudna wyprawa nie pozostała bez wpływu na wyniki, bowiem jastrzębianki zdołały w obu spotkaniach zdobyć tylko jedną bramkę. Mimo to wciąż pozostają w grze o play-off Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

W sobotę Białe przegrały w Gdańsku z pretendującym do złota Stoczniowcem 0:18 (0:11, 0:3, 0:4) i ten rezultat nie jest niespodzianką. Warto wspomnieć, że w ekipie gospodyń zagrała wywodząca się z naszego klubu Dominika Korkuz, zaś w rezerwie pozostała reprezentacyjna bramkarka Agata Kosińska-Horzelska.

W niedzielę jastrzębianki zmierzyły się w Poznaniu z Kozicami, tym razem przegrywając 1:10 (0:4, 0:4, 1:2). Tu honorowe trafienie na 1:9 zapisała na swoje konto w 53. minucie Zuzanna Rduch.

Do końca fazy zasadniczej pozostał podopiecznym Marka Kozyry jeszcze domowy mecz z Cracovią Kraków, który odbędzie się 29 stycznia. Aktualnie Białe zajmują dziewiątą lokatę z takim samym dorobkiem punktowym, jak ósmy Naprzód Janów. Dodajmy, że nasze hokeistki mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Kojotkami. O tym, czy Białe awansują do play-off zadecydują wyniki meczów Naprzodu i Podhala Nowy Targ w pierwszej połowie lutego.

22 stycznia 2022, Gdańsk
Stoczniowiec Gdańsk – Białe Jastrzębie 18:0 (11:0, 3:0, 4:0)
Bramki: Brzezińska 1, 6, 18, 20, Jaskulska 11, 28, 57, Łąpieś 20, 36, 59, Grzelak 24, 46, 51, Onyszczenko 2, Kasprzycka 8, Łapińska 13, Berecka 15, Siejka 15

23 stycznia 2022, Poznań
Kozice Poznań – Białe Jastrzębie 10:1 (4:0, 4:0, 2:1)
Bramki: Iga Schramm 9, 13, 14, 21, Stępień 22, 33, 51, Borowiec 7, Cybulska 30, Ingrid Schramm 58 – Rduch 53

Białe Jastrzębie: Radomska (Chrapek) – Piechaczek, Głąbica, Kierc, P. Marchewka, Rduch – Bodzioch, Cywoniuk, Smółka, Gilga, Karbowniczak – Krzyżaniak, Urbaś

Źródło: polskihokej.eu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.