Maseczki, rękawiczki, termometry w przychodniach

Ponad 20 tysięcy maseczek, 10 tysięcy rękawiczek ochronnych i 200 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w całym mieście. Jak informuje jastrzębski magistrat, z inicjatywy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego dla przychodni POZ w całym województwie przygotowano wsparcie ich pracy w czasie pandemii.

fot. pixabay

„Jastrzębska Straż Miejska odebrała pakiety ze środkami ochrony indywidualnej z Magazynu Sprzętu Obrony Cywilnej w Tychach. Środki przeznaczono dla przychodni POZ w całym mieście. Wszystkie pakiety trafiły już w ręce personelu medycznego w 20 jastrzębskich poradniach. Każda z nich otrzymała pakiet zawierający: 1000 maseczek trójwarstwowych, 20 masek FFP2, 500 rękawiczek jednorazowych, 10 litrów płynu do dezynfekcji, 1 termometr bezdotykowy, 10 fartuchów niejałowych, 5 par gogli ochronnych i 10 przyłbic. Dodatkowo przychodnie otrzymały 17 pulsykometrów” – dowiadujemy się.

Łącznie rozdysponowano 20 tysięcy maseczek trójwarstwowych, 400 masek ochronnych FFP2, 10 tysięcy rękawiczek jednorazowych, 200 l płynu do dezynfekcji, 20 termometrów, 200 fartuchów, 100 par gogli i 200 przyłbic. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

    1. Nie generalizujcie, nie wszystkie przychodnie są zamknięte. Owszem muszą zostać zachowane procedury i prawie każda wizyta rozpoczyna się od teleporady. Zależnie od stanu pacjenta wynikający z wywiadu lekarskiego każdy pacjent jest obsłużony wg potrzeb z badaniami laboratoryjnymi, ekg, usg, eskierowania, erecepty, ekowidy 19, itp. Przyznaję, że problemem jest się dodzwonić, ale trochę życzliwości i zrozumienia i będzie dobrze.

  1. Dlaczego miasto daje takie rzeczy prywatnym przychodnią. Oni zarabiają na każdym pacjencie a jak chcesz skierowanie na jakieś badania to nie chcą dac.

  2. To wszystko przekazać ale do szpitala …tam leżą chorzy na covid a nie tym co od ponad pół roku siedzą pod zamknięciem !!!

  3. Po co to wszytsko jak i tak nie wpuszczaja tylko teleporady udzielaja. To są prywatne przychodnie to dlaczego my podatnicy mamy ich finansować?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry