Maseczki, rękawiczki, termometry w przychodniach

Ponad 20 tysięcy maseczek, 10 tysięcy rękawiczek ochronnych i 200 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w całym mieście. Jak informuje jastrzębski magistrat, z inicjatywy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego dla przychodni POZ w całym województwie przygotowano wsparcie ich pracy w czasie pandemii.

fot. pixabay

„Jastrzębska Straż Miejska odebrała pakiety ze środkami ochrony indywidualnej z Magazynu Sprzętu Obrony Cywilnej w Tychach. Środki przeznaczono dla przychodni POZ w całym mieście. Wszystkie pakiety trafiły już w ręce personelu medycznego w 20 jastrzębskich poradniach. Każda z nich otrzymała pakiet zawierający: 1000 maseczek trójwarstwowych, 20 masek FFP2, 500 rękawiczek jednorazowych, 10 litrów płynu do dezynfekcji, 1 termometr bezdotykowy, 10 fartuchów niejałowych, 5 par gogli ochronnych i 10 przyłbic. Dodatkowo przychodnie otrzymały 17 pulsykometrów” – dowiadujemy się.

Łącznie rozdysponowano 20 tysięcy maseczek trójwarstwowych, 400 masek ochronnych FFP2, 10 tysięcy rękawiczek jednorazowych, 200 l płynu do dezynfekcji, 20 termometrów, 200 fartuchów, 100 par gogli i 200 przyłbic. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

    1. Nie generalizujcie, nie wszystkie przychodnie są zamknięte. Owszem muszą zostać zachowane procedury i prawie każda wizyta rozpoczyna się od teleporady. Zależnie od stanu pacjenta wynikający z wywiadu lekarskiego każdy pacjent jest obsłużony wg potrzeb z badaniami laboratoryjnymi, ekg, usg, eskierowania, erecepty, ekowidy 19, itp. Przyznaję, że problemem jest się dodzwonić, ale trochę życzliwości i zrozumienia i będzie dobrze.

  1. Dlaczego miasto daje takie rzeczy prywatnym przychodnią. Oni zarabiają na każdym pacjencie a jak chcesz skierowanie na jakieś badania to nie chcą dac.

  2. To wszystko przekazać ale do szpitala …tam leżą chorzy na covid a nie tym co od ponad pół roku siedzą pod zamknięciem !!!

  3. Po co to wszytsko jak i tak nie wpuszczaja tylko teleporady udzielaja. To są prywatne przychodnie to dlaczego my podatnicy mamy ich finansować?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny