Miał ponad 2 promile, odpalił silnik…

fot. pixabay

W poniedziałek, 29 marca, około godziny 15.50 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony, że na ulicy Rybnickiej zatrzymano nietrzeźwego kierującego. Na miejscu patrol ruchu drogowego zastał jastrzębianina, który widział, jak mężczyzna wychodzi ze sklepu chwiejnym krokiem i kieruje się w stronę samochodu, po czym wsiada, odpala silnik i wbija bieg wsteczny. Świadek zareagował natychmiast. Zajechał drogę kierującemu oraz wyjął kluczyki ze stacyjki, powiadomił także policję. 62-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik – ponad… 2 promile. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a prawo jazdy zatrzymane. O karze dla mężczyzny zdecyduje teraz sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Bbbb ty tłumoku mało wiesz jak jesteś pijany to nie możesz mieć kluczyków w stacyjce siedząc za kierownicą

 2. O ile mi wiadomo samo uruchomienie silnika, a nawet włączenie jakiegokolwiek biegu nie jest zabronione. Dopiero jazda jest karalna, nawet kilka centymetrów. I chyba taką sytuację mieliśmy. O czym w artykule ani słowem.

   1. Poniżej masz stosowny przepis i podaj w którym miejscu jest to zabronione(cytaty zaczerpnięte ze strony ©Kancelaria Sejmu).
    Prawo o ruchu drogowym:
    Art.45.1. Zabrania się:1)kierowania pojazdem, prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie wstanie nietrzeźwości, wstanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;
    Kodeks wykroczeń:
    Art.87.§1. Kto, znajdując się wstanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazdmechaniczny wruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50złotych.§1a.Tej samej karze podlega, kto, znajdując się wstanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, wstrefie zamieszkania lub wstrefie ruchu inny pojazd niż określony w§1.§2.Kto, znajdując sięwstanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, wstrefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w§1,podlega karze aresztu do 14dni albo karze grzywny.§3.Wrazie popełnienia wykroczenia określonego w§1orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.§4.Wrazie popełnienia wykroczenia określonego w§1a lub 2można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w§1

 3. Edek.
  Stary dziad ,dwa promile alkoholu i wsiada do samochodu i chce jechać dalej ,
  żeby kogoś zabić lub zrobić kaleką do końca życia ,dzięki za to że są ludzie gdzie reagują na pijanych kierowców ,lekkoduch po kielichu!!!!!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny