Miała powstać huta szkła… Co z inwestycją?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój (materiał ilustrujący)

„W 2018 roku mówiliśmy o budowie huty szkła. Co z tą firmą?” – to jedno z pytań, jakie padło w czasie ubiegłotygodniowego czatu z prezydent Anną Hetman.

„Firma pozostała w Jastrzębiu-Zdroju, to jest rzeczywiście zakład, który miał coś ze szkłem produkować. W tej chwili nieco są zweryfikowane te plany, nie chcę tutaj mówić o szczegółach, ale firma jest w mieście i firma będzie na Moszczenicy uruchomiała swoją produkcję. Ta firma również buduje hale, tam, na Moszczenicy. Tak więc firma jako firma została, a że zweryfikowała swoje plany, to już są plany tej właśnie firmy” – podsumowała ten wątek pani prezydent.

 1. Ciocia Klocia

  Pani prezydent jest najlepsiejsza w galaktyce. Wszyscy mieszkańcy Jastrzębia są szczęśliwi i żyją w dobrobycie, za co jej dziękujemy. Od czasu, kiedy wzięła na swoje barki odpowiedzialność za nas, przyciągnęła inwestorów, mnóstwo uczelni wyższych, siedziby ZUS i NFZ do naszego pięknego miasta. DZIĘKUJEMY PANI!

 2. Dżordż Lowerboj

  Wypowiedź składna, jak na managera nauczyciela przystało. Dalsze pytania dziennikarzy, które były jej niepochlebne, ripostowała: “Idź lepiej zmoczyć gąbkę”.

  1. Po co mają powstawać firmy w Jastrzębiu skoro kilkanaście km stąd w Czechach nożna zarobić- tyle co ty – 17 tys na rękel Zawsze też można sie chełpić że “za granica robie a nie w tej upadłej mieścinie”

   1. YAN, to co cie tu trzyma, w tej “upadlej miescinie”? Czemu nie wyprowadzisz sie do czech, skoro jest tam tak super i takie zarobki?! Ja osobiscie jestem za, zeby tacy “niezadowoleni” mieszkancy stad wypier…. (gdziekolwiek, byle nie tu, zeby nie musieli jeczec jak to im zle!) Kazdy kowalem swego losu.

   2. Dżordż Lowerboj

    Nie od razu miałem tam tak łatwo i stopniowo doszedłem do tego, co mam teraz. Ale czasu spędzonego na produkcji nie zmarnowałem, w każdej wolnej chwili uczyłem się języka. Zarówno w mowie, jak i piśmie. Przydało się, bo na każde lepsze stanowisko trzeba przejść test kwalifikacyjny m.in. ze znajomości języka czeskiego. Tak więc teraz sobie siedzę w biurze jednej z największych światowych firm, 30km od Jastrzębia i z nudów przeglądam sobie JasNet-a.

 3. mieszkaniecJZ

  Żeby się z czasem nie okazało, że to będzie zakład segregacji lub spalania śmieci. Kolejny super inwestor Pani Prezydent Anny Hetman

  1. Śmieci NIGDY się nie skończą. Biznes śmieciowy kwitnie na całym świecie. Węgiel sie kończy, przemysł komputeryzuje, na budowach maszyn coraz więcej, tylko segregacja śmieci wymaga coraz więcej rąk do roboty.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny