Miasto kupiło 380 “ptasich pyz”

„Miasto kupiło 360 kilogramów karmy i 380 ‘ptasich pyz’” – czytamy na stronie magistratu.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Doczekaliśmy się prawdziwie mroźnej i śnieżnej zimy. Choć sprawia ona radość dzieciom, jest prawdziwym wyzwaniem dla żyjących w mieście ptaków. Dostęp do pożywienia w tym okresie jest dla nich szczególnie trudny, zwłaszcza kiedy ziemia pokryta jest śniegiem, a zbiorniki wodne – lodem.

„Kolejny rok miasto pomaga mieszkańcom zadbać o dokarmianie ptaków. Podczas poprzedniej zimy do przedszkoli i szkół trafiły karmniki i pokarm. Tym razem miasto zakupiło 360 kilogramów nasion i 380 kul dla ptaków. Karma trafi do przedszkoli i szkół oraz działkowców, a ‘ptasie pyzy’ do mieszkańców, którzy zechcą powiesić je przy swoich domach lub na balkonach. Szczególnie ważne jest angażowanie w pomoc dzieci, aby uczyć je ekologicznych postaw. Pamiętajmy, że dokarmiamy ptaki tylko zimą. Podczas innych pór roku jest to niewskazane, ponieważ zaburza to ich instynkt” – przypominają jastrzębscy urzędnicy. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Dżordż Lowerboj

    To bardzo szczytna inicjatywa carycy z bunkra.

    Zapewni tysiące nowych miejsc pracy dla jej poddanych.

    Aż oczy bolą patrzeć, jak nasza caryca z bunkra się przemęcza.

    1. Dla Ciebie To Dobra Inwestycja Bo Tacy Jak Ty To Zwykłe Pasożyty Na Karme Czeba Sobie Uczciwie Zarobić A Nie Zebrać od Podatników Bo Ja Niemal Zamiarów Uczymywać Twoich Zwierząt

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny