Miasto kupiło 380 “ptasich pyz”

„Miasto kupiło 360 kilogramów karmy i 380 ‘ptasich pyz’” – czytamy na stronie magistratu.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Doczekaliśmy się prawdziwie mroźnej i śnieżnej zimy. Choć sprawia ona radość dzieciom, jest prawdziwym wyzwaniem dla żyjących w mieście ptaków. Dostęp do pożywienia w tym okresie jest dla nich szczególnie trudny, zwłaszcza kiedy ziemia pokryta jest śniegiem, a zbiorniki wodne – lodem.

„Kolejny rok miasto pomaga mieszkańcom zadbać o dokarmianie ptaków. Podczas poprzedniej zimy do przedszkoli i szkół trafiły karmniki i pokarm. Tym razem miasto zakupiło 360 kilogramów nasion i 380 kul dla ptaków. Karma trafi do przedszkoli i szkół oraz działkowców, a ‘ptasie pyzy’ do mieszkańców, którzy zechcą powiesić je przy swoich domach lub na balkonach. Szczególnie ważne jest angażowanie w pomoc dzieci, aby uczyć je ekologicznych postaw. Pamiętajmy, że dokarmiamy ptaki tylko zimą. Podczas innych pór roku jest to niewskazane, ponieważ zaburza to ich instynkt” – przypominają jastrzębscy urzędnicy. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Dżordż Lowerboj

    To bardzo szczytna inicjatywa carycy z bunkra.

    Zapewni tysiące nowych miejsc pracy dla jej poddanych.

    Aż oczy bolą patrzeć, jak nasza caryca z bunkra się przemęcza.

    1. Dla Ciebie To Dobra Inwestycja Bo Tacy Jak Ty To Zwykłe Pasożyty Na Karme Czeba Sobie Uczciwie Zarobić A Nie Zebrać od Podatników Bo Ja Niemal Zamiarów Uczymywać Twoich Zwierząt

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry