Miasto nie powie “nie” Biedronkom

fot. Marek Wróbel

„Czy miasto planuje wydać pozwolenie na budowę kolejnych ‘Biedronek’?” – tak brzmiało jedno z pytań, jakie padło w czasie niedawnego czatu z prezydent Anną Hetman. Jak zauważył jego autor, to przykład najpopularniejszej chyba inwestycji w Jastrzębiu-Zdroju, wzbudzając tym stwierdzeniem pewną konsternację u najważniejszej urzędniczki w mieście.

„No, są również inne inwestycje (…) Pozwolenie na budowę wydawaliśmy różne, nie tylko na ‘Biedronki’. Rzeczywiście, ostatnio powstała, tutaj, niedaleko alei Piłsudskiego, przy wiadukcie. Nie możemy zabronić budowy kolejnych sklepów czy sklepu ‘Bierdonka’, jeśli wszystkie warunki inwestor spełni, jeśli ma własny grunt, jeśli ma projekt dobrze przygotowany, spełni wszystkie wymogi, to nie można powiedzieć ‘nie’, bo już ‘Biedronek’ mamy dość. Rynek rządzi się takimi prawami i przepisy mówią o tym, że powinniśmy wydać pozwolenie na budowę, jeśli wszystko zostało spełnione przez inwestora” – podkreślała prezydent Anna Hetman.

Wpisy na temat “Miasto nie powie “nie” Biedronkom”

 1. mieszkaniecJZ

  Budowa Biedronki to ,,szczyt osiągnięć i możliwości” Pani Prezydent Anny Hetman i jej zastępców -to chyba ten zapowiadany od 7 lat inwestor strategiczny od którego ma zależeć rynek pracy naszego miasta.

  1. Co radzisz? Sprowadzisz na te szkody górnicze nowe wielkie inwestycje? Pokarz co potrafisz oprócz kwakania i jojczenia.

 2. Hrabianka jak zwykle pierdoły opowiada,pojedź do Kołobrzegu to się dowiesz jak to się robi,w tym mieście nie ma ani jednej biedry bo tam władza dba o swoich przedsiębiorców a nie o zachodnich

  1. W Kołobrzegu nie ma Biedronki? Chyba ma Pan jakieś nie sprawdzone informacje, bo osobiście robię w niej zakupy! M

 3. Czytaliście dokładnie tłumaczenie wydania zezwolenia na budowę? Przecież to nie miasto buduje tylko prywatny inwestor, właściciel gruntu, który ma właściwy projekt itd. A że to biedronka to nie sprawa miasta tylko inwestora. A co tam miało by powstać? Chyba szpital dla psychicznie nienawidzących wszystkich i wszystko co się tu robi i nie robi.

  1. “Przecież to nie miasto buduje tylko prywatny inwestor,”

   Niby prawda. Ale ow “prywatny inwestor” stawia najtanszym kosztem bude bez okien, by w jakimkolwiek przyplywie problemow obiekt porzucic (patrz Le Clerc).
   Zajmuje teren zwany dumnie “centrum miasta”. Miasto przedstawia piekne wizualizacje. Z wizualizacji nie wychodzi nikt, ale “prywatny inwestor” juz kupe nasadzil i smierdzi. Oczywiscie wszystko za przyzwoleniem miejskich wladz.

 4. W urzędzie miasta TWIERDZA dwóch strażników miejskich stoi i pilnuje zeby nikt nie wszedł jesli jest nie zapisany chciałem dzisiaj odebrac dowód osobisty okazuje sie ze najbliższy wolny termin jest w piątek .Pani Prezydent i urzędnicy pozamykali sie przed mieszkańcami , w jakim kurde kraju my zyjemy

  1. Po coś tam lazł nie mając uzgodnionego terminu? Wystarczy zadzwonić nie wstając z wyra do odpowiedniego urzędasa, który poda ci dokładną godzinę kiedy możesz “zdobyć twierdzę”….

  2. Hetmanka se twierdze zamknęła na wiosnę gdzie nakaz i obostrzenia z góry były nadane dopiero na jesień.
   Dlaczego nie można do tego burdelu dostać się zwykłemu kowalskiemu? A jedna z pracownic załatwia sprawy służbowe w domu po godzinach za niewielką opłatą. I nie boi się ze się zarazi.
   Inny przykład. urzędniczka zapomniała podbić pieczątki na ważnym papierze. Sprawa pilna bo to papier do innego ważnego przedsięwzięcia niestety na termin trzeba czekać 2 tygodnie bo babsko czasu nie ma pieczątki przybić. Oczywiście w tej instytucji dla której to było też termin upłynął i jestem przez to w….. A wina tylko i wyłącznie niedbalstwa urzędniczki. A może celowo to zrobiła żeby życie uprzykrzyć?

 5. Bieronka to czolowy inwestor w miescie. Bez tego nie byloby sie czym chwalic urzednikom.
  Poza tym zawsze mozna np. dom kultury na jakis market dla biedoty przerobic.

 6. Erwin Zielonka

  Jaka prezydent takie inwestycje najlepiej byłoby już ją odwołać w drodze referendum bo wyjątkowy szkodnik z tej kobiety będzie trudno odbudować to wszye co ona niszczy.

  1. Ciebie tylko do Rybnika na Gliwicką. Tam zrobią tobie takie referendum, że szybko jeszcze bardziej zzieleniejesz.

 7. byczek fernando

  W tym mieście to tylko Biedronki, siłownie i nic więcej. Bo co tu ludziom potrzeba nic wiecej. Głowna ulica miasta sklepy pozamykane i pustka miasto się zwija.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Foto Druk

Wykonujemy zdjęcia do wszystkich typów dokumentów, pakiet zawiera wydruk i wersję elektroniczną. Zdjęcia natychmiastowe drukujemy do formatu 20×30. …

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny