Miasto przywraca blask historycznej dzielnicy

Czy jastrzębianie słusznie oceniają niektóre inwestycje w mieście jako… „uszyte ponad miarę”? 15 milionów złotych na Park Zdrojowy? 12 milionów na budynek Łazienki III? Duża planowana inwestycja na ulicy 1 Maja?

„Jest to działanie jak najbardziej celowe, biorąc pod uwagę opracowaną w tym roku strategię. Dbamy o wizerunek miasta. A największy potencjał w kontekście budowania wizerunku Jastrzębia-Zdroju i przyciągania ludzi z zewnątrz ma Zdrój. I nie chodzi tu o jakiekolwiek sympatie, tylko o aspekt historyczny. Tu wracamy do korzeni. Historycznie największą wartość ma Zdrój i to on dosłownie naszpikowany jest zabytkami przez wiele lat zaniedbanymi. Stąd duże nakłady finansowe na przywrócenie blasku historycznej dzielnicy miasta. To nasza wizytówka. To również turystyczna przyszłość naszego miasta” – zauważa prezydent Anna Hetman. Czy podzielacie opinię pani prezydent, drodzy Czytelnicy? (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Jak dobrze kojarzę w Park Zdrojowy wpompowano tyle milionów ze powinny rosnąć same złote drzewa chyba ze jest to pralnia …….

 2. Pani Prezydent widzę,że od lat obstawiła się ludźmi niekompetentnymi. Dbają tylko o swoje stanowiska pracy. Żadnych ulotek wśród mieszkańców o historii Jastrzębia.
  Fajna fucha. Jakiś artykuł od czasu do czasu.
  Dlaczego to nazywa się Galeria Historii Miasta ? Nazwa powinna zobowiązywać !!!!??

  1. Dżordż Lowerboj

   Ten pan co kieruje tym przybytkiem siedzi sobie jak w bunkrze i książki komercyjnie pisze. Musi sobie dorobić do swojej biednej urzędniczej pensji. Tak trzymać!

 3. Dla Hetmanki liczy się tylko WIZERUNEK. Nieważne czy coś jest potrzebne czy nie ważny jest PR. Zapamiętajcie to przy następnych wyborach. Powiedzieć że Zdrój jest naszpikowany zabytkami to lekka przesada. Jest tam sporo starych budynków tylko. O jakim blasku i korzeniach ona mówi? Paplanina pod publiczkę, tylko że jak ktoś myśli i tu mieszka to wie swoje.

 4. Od kilkunastu lat całkowity brak wizji miasta. Nie mogę zrozumieć jak Pani Prezydent może tolerować działania Wydziału Inwestycji i jego kierownictwa. Większość inwestycji planowana i realizowana o kilkanaście lat za późno. Cały wygląd i infrastrukturę naszych osiedli zawdzięczamy spółdzielniom mieszkaniowym czyli mieszkańcom osiedli i ich funduszom. Park super miejsce-jednak ostatnie kilkuletnie inwestycje w tym rejonie to pełna porażka i całkowity brak kompetencji osób nadzorujących i odpowiadających za ich przebieg i wydawane Nasze pieniądze.

 5. W parku bida, jedna alejka, jeden plac, reszta to spłukany kamień, błoto. Nie ma gdzie spacerować, dzieci nie mają gdzie jeździć na wrotkach, kobiety łamią sobie obcasy itp. Proponuję rocznie 500 metrów ścieżek oświetlonych z ławkami w wzdłuż nich ścieżka zdrowia.

 6. Widać od razu, że komentarze nieprzychylne piszą hamulcowi, którzy karmią się nienawiścią. Pamiętajcie, że nienawiść zżera także was! A środki na prace w Zdroju w większości pochodzą z zewnątrz. Zaś co do decyzji robót w parku, decydujące zdanie ma wojewódzki konserwator zabytków.

  1. To widać, że w UM ktoś nie ma swojego zdania, tylko róbta co chceta. To wyjaśnia zabetonowanie parku. Gratulacje dla wydziału” pełen profesjonalizm “sprawa wyjaśniona.

 7. 100 % prawda, zgadzam się z wypowiedzią. Dziś te nasadzenia robi działkowicz amator, z naciskiem na amator. Ni ładu ni składu, ni formy. Co to ma być? Jak pięknie wyglądał kiedyś park wiosną, pierwsze alejki od ul 1 Maja, to była wizytówka.

 8. Może najpierw trzeba zająć się kopciuchami w Zdroju. Przechodząc dziś ul.1 Maja mogliśmy obserwować jak właściciel budynku w ktorym znajduje się sklep z warzywami oraz sklepik z gazetami tak dołożył do pieca, że słup czarnego dymu unosił się większy niż z elektrowni. Sytuacja się powtarza.

 9. A kto skasował zabytkowy dworzec kolejowy pamiętający historie Jastrzębia , nie zniszczył go żaden okupant a zniszczyła go KTO,,,,,,,,,,,,,,,,,,.

  1. Kto przyjedzie z betonu do betonu. Park zabetonowany, same place. Nie o to chodzi w parkku, tylko o ciekawe, niepowtarzalne nasadzenia, klomby, kwiaty i architekturę

   1. W latach 80 park wygladal przecudnie. Uzdrowisko utrzymywalo permanentnie o calosc dbajacy wydzial. Alejki i rosliny byly pielegnowane kazdego dnia. Regularnie byl uzupelniany czerwony lupek w alejkach. Plac z fontanna otaczaly roze. Nie wiem komu przeszkadzal czerwony lupek (ostatnio wygrabiony i uzupelniony pewnie gdzies miedzy 1990-1992). Zabetonowanie placu to zbrodnia. Kiedys chodzilo sie tam dla zapachu otaczajacych plac iglakow, w tym czerwonego cisu.
    Ilosc dostapnych alejek byla znacznie wieksza. Park byl w przeszlosc duzo bardziej rozlegly.
    Pachnial solanka, rozmaitymi kwiatami i egzotycznymi krzewami (te ktos na poczatku lat 90 wykopal sobie).

    Kolo dworca PKP Jastrzebie-Zdroj byl tez ladny miniaturowy park. Od dawna wszystko jest zasrane.

    Niestety Pani Prezydent nie pamieta uzdrowiska, pamieta za to jak wybetonowano klepisko pod GS-em w wiosce, z ktorej pochodzi.

  2. Tak masz rację, zniszczyła go,tak zniszczyla go pkp,bo to to oni byli właścicielami tego zabytku….do nich musimy miec pretensje……

  3. Ten sam los spotka w najbliższym czasie także dworzec na Górnym, który jest niszczony przez wandali i czynniki atmosferyczne. Ze strony miasta nie widać żadnego zainteresowania się tym obiektem..

 10. Dżordż Lowerboj

  A kiedy pożal się Boże włodarze tej upadającej osady górniczej przywrócą blask w mejscu zwanym Invest Zone, czyli inaczej żartobliwie w Strefie Przemysłowej?

 11. turystyczna przyszłość miasta-ta kobieta nie wie co mówi,pani Hetman czy ściągnie pani rzesze np. warszawiaków lub krakusów aby zobaczyli 300 m ulicy? wątpię więc niech pani nie opowiada bzdetów,ładuje pani pieniądze w chore pomysły,ciekawe czy swoje wydaje pani tak lekką rączką.

  1. W Parku Zdrojowym mamy Galerię Historii Miasta,która powinna się zająć między innymi Parkiem. Ale przy tym kierownictwie GHM wszystko jest do d…py. Wycięto zdrowe drzewa,zabetonowano plac przed muszlą. Przecież nie tylko konserwator zabytków decydował o wyglądzie Parku ? Kogoś musiał się radzić ?. Czy kto wie czym zajmuje się Galeria Historii Miasta ????

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny