Miasto realizuje inwestycje za „grube” miliony

„Mimo pandemii miasto realizuje inwestycje za grube miliony! Prawie 86 milionów złotych – to wartość przedsięwzięć, jakie w tym roku były realizowane w Jastrzębiu-Zdroju” – dowiadujemy się ze strony Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Budżet w tym roku był o wiele skromniejszy niż w latach poprzednich, mimo to władze miasta postanowiły nie rezygnować z inwestycji miejskich. To w tym roku zakończono budowę Żelaznego Szlaku Rowerowego. W ślad za nim uruchomiono kilkanaście dodatkowych inwestycji niwelujących przeszkody dla rowerzystów w myśl zasady, by cyklista mógł przez Jastrzębie-Zdrój przejechać nie schodząc z roweru. Żelazny Szlak Rowerowy już po miesiącu od otwarcia stał się atrakcją turystyczną miasta. W ślad za Parkiem Zdrojowym, który w ostatnich latach wypiękniał. To dzięki dużym nakładom finansowym na inwestycje w nim realizowane” – podkreślają magistraccy urzędnicy.

„Miasto nie zapomniało też o inwestowaniu w bezpieczeństwo mieszkańców. Tylko na remonty i przebudowę dróg wydano ponad 36 milionów złotych. Nowej nawierzchni doczekała się ulica Północna, Towarowa czy Rozwojowa. W trakcie jest budowa wiaduktu na alei Piłsudskiego oraz ronda na pobliskim skrzyżowaniu. W trosce o bezpieczeństwo jastrzębian doświetlono przejścia dla pieszych i wyremontowano szereg chodników” – wyliczają w magistracie.

„Długą listę inwestycji zamykają modernizowane szkoły. Piękną metamorfozę przeszły SP 17, SP 18, SP 1. Nową siedzibę ma przedszkole nr 7, a w trakcie remontu jest ZS nr 5 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Co warte podkreślenia, wszystkie miejskie budynki w Jastrzębiu-Zdroju są przyjazne środowisku. Stare kopciuchy poszły w niepamięć i zastąpiły je alternatywne źródła ciepła. Przyszły rok w inwestycjach zapowiada się równie intensywnie. TBS Daszek będzie budował kolejne mieszkania, ruszy budowa Centrum Postindustrialnego Dziedzictwa 'Łaźnia Moszczenica’, przebudowa Reprezentacyjnego Placu Zdrojowego w Parku Zdrojowym, modernizacja nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy oraz przebudowa ulicy Wolności” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Zastanawiam się kiedy pod tym wiaduktem pojedzie pociąg? Obstawiam, że nigdy. Skończy się kadencja p prezydent i ręce czyste. Będziemy mieli wiadukt za kilkanaście milionów , pod którym nigdy nie będzie kolei. To sie nadaje do prokuratury.

  2. Szkoda tych daremnie wydanych pieniędzy ! Miasto inwestuje, a jako mieszkaniec mogę powiedzieć a raczej zapytać co się dzieje z trawnikami wokół bloków? .Czemu pozwalamy na parkowanie aut na trawnikach? . Miasto wydaje na koszenie sprzątanie ,upiększanie . Sam mam auto i rozumiem że brak miejsc parkingowych .Rozumie gdyby to było prywatne podwórko to niech sobie nawet kupę zrobi jak mu to nie przeszkadza. To jest jego. Mieszkając w bloku powinniśmy mieć poczucie że to jest wspólne i szanując to szanujemy się nawzajem. Odnoszę wrażenie że nie chodzi o to jak będzie cudownie ale jak wydamy pieniądze i czy będzie warto???

  3. Proponuję w przyszłorocznym budżecie wygospodarować „grubą” kwotę na… 1kg gwoździ i parę desek. Niebawem się przydadzą.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry