Miasto rozdaje budki

„Miasto przekaże jastrzębianom budki lęgowe dla ptaków” – informują miejscy urzędnicy.

fot. pixabay

Po akcji dokarmiania prowadzonej początkiem zimy, magistrat kontynuuje działania mające na celu pomoc ptakom. Chętnym mieszkańcom zostaną przekazane budki lęgowe dwóch typów:

• typ A1: o średnicy wlotu 2,80 cm, przeznaczony dla najmniejszych ptaków, głównie różnych gatunków sikorek,
• typ A: o średnicy wlotu 3,30 cm, przeznaczony między innymi dla mazurka, wróbla domowego, pleszki i muchołówki.

„Należy jednak pamiętać, że wywieszając budkę lęgową możemy stworzyć śmiertelną pułapkę dla ptaków. Koty i dzikie drapieżniki szybko uczą się penetrować budki w poszukiwaniu piskląt, tym bardziej, iż są one łatwiejsze do odnalezienia niż naturalne dziuple czy gniazda. Wieszając budkę lęgową, pamiętać więc należy o najważniejszych zasadach. Chociażby tej, że powinna być powieszona na wysokości 3-4 m, unikając miejsca bezpośrednio pod lub nad gałęzią, aby nie ułatwiać dostępu drapieżnikom” – dowiadujemy się.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku Urzędu Miasta, p. 509 A, od 18 lutego – w godzinach pracy magistratu. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Mieszkaniec Jastrzębia

    Co z tych budek, jak w Jastrzębiu wycinają i obcinają drzewa, a nie sadzą nowych. Żaden ptak Wam wiosną nie zaśpiewa jak nie będzie drzew. Dlatego to miasto jest tak smutne.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis