Miasto sadzi na potęgę

fot. pixabay

W ramach kampanii „Weź się zazieleń!” przez cały tydzień jastrzębianie wspólnie sadzą drzewa. Akcja rozpoczęła się przy ulicy Dąbrowskiego. W kolejnych dniach sadzonki pojawią się także przy ulicy Torowej i Długiej. Przy ulicy Dąbrowskiego zostały zasadzone klony dwóch odmian: Princeton Gold i Crimson King. 10 osób zasadziło w poniedziałek, 10 maja, łącznie 35 drzew.

„To bardzo kolorowe drzewa, które są atrakcyjne większą część roku. Są dobrze dobrane do tego miejsca. To tak zwane drzewa alejowe, nie są za duże, bo działka jest niewielka. Są miododajne, oczyszczają powietrze. We wtorek przy ulicy Torowej zasadzimy kolejne 10 gatunków drzew. Udział zadeklarowało około 30 mieszkańców. Tam też w przyszłości prawdopodobnie powstanie pasieka” – tłumaczą koordynujący akcję urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska.

Łącznie na terenie miasta zostanie zasadzonych około 250 młodych drzew. Będą to między innymi: dwa rodzaje dębów, głóg jednoszyjkowy, jarząb szwedzki i mączny, jesion wyniosły, lipy, klony, wiśnia Royal Burgundy, metasekwoja i jodła jednobarwna. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

    1. Proszę czytać ze zrozumieniem, jeżeli chodzi o ilość drzew. W treści pisze że łącznie zostanie posadzonych 250 sadzonek. Szkoda że komentujących nie było dzisiaj na ul. Torowej gdzie posadziliśmy jako mieszkańcy 160 sadzonek. Jak zawsze ci co krytykują i znają się na wszystkim to nic nie robią.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry