Miasto stawia na róże i forsycje

„W tym roku w całym mieście zasadzono ponad 1300 krzewów” – cieszą się, zresztą, nie bez powodu, w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Nowe drzewa, krzewy i rośliny ozdobne pojawiły się na skwerach oraz w pasach drogowych. W całym mieście w tym roku posadzono 1348 krzewów i 150 drzew, nie licząc akcji „Weź się zazieleń”, w ramach której mieszkańcy zasadzili 250 sadzonek.

Posadzone zostały nie tylko znane i pospolite gatunki drzew, ale także rzadziej spotykane, na przykład platan klonolistny, miłorząb dwuklapowy, cypryśnik błotny, metasekwoja chińska czy morwa biała. Nasadzenia obejmują także różne gatunki krzewów, w większości obficie kwitnących, między innymi krzewuszki, jaśminowce, żylistki, tawuły, pigwowce, forsycje, hortensje, róże i pięciorniki.

Drzewa zasadzono przy Arki Bożka, Harcerskiej, Wrocławskiej i Popiełuszki. Natomiast krzewy pojawiły się na ulicy Arki Bożka, Zielonej, Wrocławskiej, Szkolnej, Katowickiej, Kopernika, Moniuszki, Granicznej i alei Jana Pawła II. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Jestem za. Jak najwięcej zsadzeń nowych drzew, ale takich, które atrakcyjnie wyglądają na wiosnę lub na jesień. Albo w obie te pory roku.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?