Miasto zakupiło… fotel stomatologiczny

„W 2020 roku Jastrzębie-Zdrój przeznaczyło znaczną kwotę na wsparcie finansowe szpitali” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Miasto doposażyło Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w monitor hemodynamiczny na użytek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii o wartości 84 481,50 zł, aparat do hemodializy na użytek Stacji Dializ w kwocie 38 880,00 zł, bronchoskop na użytek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii za 41 040,00 zł oraz fotel stomatologiczny na użytek Poradni Chirurgii Szczękowej w cenie 34 200,00 zł” – dowiadujemy się.

Ale na tym nie koniec.

„Na użytek Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego zakupiono sprzęt do rehabilitacji dzieci o wartości 55 000 zł. Dodatkowo, Szpital Rejonowy w Raciborzu, który w całości został przekształcony w szpital zakaźny, otrzymał od miasta 50 tysięcy złotych. Za łączną kwotę 124 575,00 zł udzielono również pomocy rzeczowej Województwu Śląskiemu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 zaopatrzono w środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt o łącznej kwocie 198 602 zł” – wyliczają magistraccy urzędnicy.

Łącznie na zakup sprzętu medycznego dla jastrzębskich szpitali w bieżącym roku przeznaczono 253 602 zł. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. No to kupili i co dalej? Przykryte folią bo do tego molocha jak i do UM nie może się dostać zwykły śmiertelnik. Biały Dom w USA jest bardziej dostępny niż te 2 instytucje w mieście.

    1. Miasto zakupiło??
      Czyli kto(tzn.my mieszkańcy i obywatele RP ponieważ miasto nie ma.swoich pieniędzy)???Dokładniej z jakiego funduszu i kto o tym zadecydował i na jakiej podstawie prawnej jak i społecznej, na jakiej zasadzie przetargu?
      Czy firma dostarczająca został wyznaczona przez urzędnika?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry