Miasto zakupiło… fotel stomatologiczny

„W 2020 roku Jastrzębie-Zdrój przeznaczyło znaczną kwotę na wsparcie finansowe szpitali” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Miasto doposażyło Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w monitor hemodynamiczny na użytek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii o wartości 84 481,50 zł, aparat do hemodializy na użytek Stacji Dializ w kwocie 38 880,00 zł, bronchoskop na użytek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii za 41 040,00 zł oraz fotel stomatologiczny na użytek Poradni Chirurgii Szczękowej w cenie 34 200,00 zł” – dowiadujemy się.

Ale na tym nie koniec.

„Na użytek Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego zakupiono sprzęt do rehabilitacji dzieci o wartości 55 000 zł. Dodatkowo, Szpital Rejonowy w Raciborzu, który w całości został przekształcony w szpital zakaźny, otrzymał od miasta 50 tysięcy złotych. Za łączną kwotę 124 575,00 zł udzielono również pomocy rzeczowej Województwu Śląskiemu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 zaopatrzono w środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt o łącznej kwocie 198 602 zł” – wyliczają magistraccy urzędnicy.

Łącznie na zakup sprzętu medycznego dla jastrzębskich szpitali w bieżącym roku przeznaczono 253 602 zł. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. No to kupili i co dalej? Przykryte folią bo do tego molocha jak i do UM nie może się dostać zwykły śmiertelnik. Biały Dom w USA jest bardziej dostępny niż te 2 instytucje w mieście.

    1. Miasto zakupiło??
      Czyli kto(tzn.my mieszkańcy i obywatele RP ponieważ miasto nie ma.swoich pieniędzy)???Dokładniej z jakiego funduszu i kto o tym zadecydował i na jakiej podstawie prawnej jak i społecznej, na jakiej zasadzie przetargu?
      Czy firma dostarczająca został wyznaczona przez urzędnika?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny