“Miasto Żory nie tworzy miejsc pracy…”

fot. pixabay

Żory lepsze do Jastrzębia-Zdroju?

„Miasto Żory nie buduje hal i nie tworzy miejsc pracy. Sam prezydent tłumaczył przy okazji konferencji gospodarczej w naszym mieście: ‘Proszę państwa, nie czarujcie się, że w Jastrzębiu powstaną takie same hale jak w Żorach. Ponieważ wy macie inne położenie i macie tereny zdegradowane’. I to jest fakt. U nas każdy inwestor, który przychodzi, pyta właśnie o wydobycie, o degradację tych terenów, o to, czy jeszcze będzie tam eksploatacja górnicza, czy są szkody? I pyta, oczywiście, o dobre skomunikowanie, dobry dojazd. Położenie Żor jest o tyle lepsze, że znajdują się tuż przy ‘Wiślance’ i mają niedaleko do autostrady. My, niestety, jesteśmy nieco oddaleni” – zauważyła prezydent Anna Hetman w czasie czatu z mieszkańcami.

„Charakterystyka Żor i Jastrzębia jest zupełnie inna. Dlatego musimy planować rozwój na tyle, na ile jest to możliwe, przy uwzględnieniu warunków, jakie aktualnie posiadamy. My nie mamy tak pięknych, płaskich terenów inwestycyjnych, jakie mają Żory. Ale w studium zaplanowaliśmy przekształcenie gruntów rolniczych na tereny inwestycyjne, właśnie tam, pod granicą z Żorami. Liczymy na to, że w momencie, kiedy my uchwalimy studium, te hale będą również pączkować na teren Jastrzębia-Zdroju” – padło na koniec.

Wpisy na temat ““Miasto Żory nie tworzy miejsc pracy…””

 1. Do Bartłomiej

  Miasto to sobie może pozwalać ale na wykopanie studni, a nie na wydobycie kopalin, które są własnością państwa, a nie gminy. Później się dziwić, że nami rządzą geniusze od wszystkiego

 2. Jak przygotować teren pod inwestycje dla inwestorów zewnętrznych? 1. Przygotować memorandum – sporządzenie pełnej dokumentacji działki wystawionej do sprzedaży znacznie podnosi jej atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców. 2. Pokazać potencjał gruntu. -uzyskanie odpowiednich warunków przyłączenia do sieci 3. Przygotować komplet informacji – kompleksowa informacja na temat potencjału danej oferty może w przekonać kupującego do szybkiej decyzji zakupu. 4. Ustalenie zakresu rozłożenia kosztów na raty oraz pomoc w przeprowadzonych zadaniach -konieczna jest koordynacja procesu uzyskiwania szeregu dokumentów i pozwoleń, współpracy z władzami miasta i np. wspólnego wybudowania dojazdu, mediów itp. 5. Współpraca miasta z inwestorem – miasto może ( a raczej powinno ) dać szereg udogodnień, które wpływają na zwiększenie atrakcyjności działki. Miasto powinno prowadzić aktywną politykę w tym zakresie, bo chce się zaaktywizować gospodarczo i stworzyć nowe miejsca pracy. Podsumowanie: tak to Miasto ma bardzo duży wkład pracy w powstawanie zakładów i miejsc pracy. Każda wymówka, każde znajdowanie trudności potwierdza brak wizji na rozwój swojego miasta.

  1. Ale przecież caryca z bunkra to wszystko wie.

   Dlatego organizowała rokroczne międzynarodowe fora gospodarcze.

   Ona to wie, pani Grela też to wie… tylko niewdzięczni mieszkańcy i inwestorzy mają odmienne zdanie.

  2. “Miasto powinno prowadzić aktywną politykę w tym zakresie”

   Przeciez aktywnie uruchomilo centrum biznesu Grupy Wyszechradzkiej z pustelniami po 2zl na dworcu.

 3. Patrząc na to co robi ten operator żurawia samochodowego ze zdjęcia widać że faktycznie nie budują żadnych hal bo bawi się smartfonem zamiast pracować.

 4. Tak jak tu wszyscy piszą ,całą prawdę , Baseny są też dla wybranych ,zero modernizacji , Młodzi ludzie uciekają z miasta , Stawia się na emerytów bo mają swój azyl, i jest fajnie , szkoda pisać , nic się nie dzieje , BRAVO , A? Musimy jeszcze zamnknąć ul, Pszczyńską ,

 5. starszy człowiek

  Żadne tłumaczenie miejscowości gorzej skomunikowane od Jastrzębia ZDR potrafią zachęcić inwestorów, a na szkody też są sposoby tak to jest jak miastem rządzą nauczyciele a u głównego pracodawcy JSW pracują wszyscy tylko nie Jastrzębianie

 6. Miasto Żory nie tworzy miejsc pracy…

  … a w tej upadającej osadzie górniczej nie ma szkód po rabunkowym wydobyciu węgla.

 7. A autorskie program czerwonowłosej naczelnik. A misja gospodarcza na jarmark w Niemczech? A konferencja i zapraszanie na wystawę światową ćw Dubaju?
  Klops? Dziś, po latach, “nie czarujmy się”.
  Wiele się tu nie zgadza

  1. Nie opowiadaj.

   Wszyscy, ale powiem to raz jeszcze bo nie będę tego powtarzał, wszyscy mieszkańcy tej upadającej osady górniczej są wdzięczni za wszystko pani burmistrz.

 8. Normalnie trzeba by napisać kilka słów łaciną niecenzuralną. Tyle lat władania miastem. Sporo więcej lat zamieszkują te niedojdy w naszym mieście i całą prawdę musiał im powiedzieć to człowiek ze stołka w Żorach.
  Babo władająca tym niewydolnym urzędzie miejskim. Zrób najpierw porządek na swoim biurku. potem w biurach w całym budynku. A na koniec idąc śladem Żor wywal na zbity pysk tych nierobów z pod znaku Straży Miejskiej.

 9. Tylko że miasto Żory nie pozwala żadnej kopalni na wybieranie węgla, nawet pod terenami leśnymi.
  Władze Jastrzębia pozwalają na wszystko co sobie JSW zażyczy.

 10. Po co rozwijać i inwestować w to miasto ,z podatku jaki się z ludu ciągnie, i tak ci w urzędach dobrze się mają,jeszcze ze dwa lata to w Jastrzębianie na zakupy znów będą jeździć do Rybnika lub Żor.

 11. Dżordż Lowerboj

  To odkrywcze i trzeźwe spojrzenie na temat przez panią burmistrz, zasługuje na nagrodę Nobla co najmniej.

  Ona jest menadzerką z powołania, a niekoniecznie z wykształcenia.

  Santo subito! Ave Anna!

 12. A 3 tysiące żorzan pracuje w JSW, gdzie zarabiają srednio 8 tys zł. A jastrzębianie jezdzą do tych “dumnych żorskich montowni” i zarabiają 3 tys zł.

 13. Idąc wczoraj placem przed i obok siedziby JSW od strony hali sportowej, zaparkowanych było ok. 35 samochodów, pracowników JSW. 20 sztuk – rejestracja SWD, 5szt – SR, 5szt – SCI, 3 fajny Skody służbowe – SK i 2szt – SJZ. Prawdopodobnie jest też na parkingu przed UM, i kilku innych mniejszych lub większych urzędów i firm. Czyli Sjz pracują w Żorach i Cechach.

 14. Przecież pani mocna figura pracę ma dobrze płatną więc czym ma się przejmować Jastrzębską młodzieżą ?

 15. Aż przykro czytać te bzdury-Pani Prezydent i jej zastępcy władają miastem już od 7 lat i dopiero teraz do nich dotarło że trzeba zabrać się za konkretne działania. Szkoda tylko że planują je rozpocząć dopiero w przyszłej kadencji. Wszystko co mogą zaoferować naszym mieszkańcom to praca w Żorach i Czechach-a i to nie jest ich zasługą-ich rola ogranicza się do pośrednictwa

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny